2013-11-30T11:34:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

PiS: Prezes UKE łamie prawo w sprawie TV Trwam

REKLAMA
zdjecie 2911
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wszyscy mamy prawo do mediów – powiedział o. Tadeusz Rydzyk w trakcie konferencji prasowej w Sejmie. Według posła PiS Andrzeja Jaworskiego obecna sytuacja z przygotowaniem miejsca dla TV Trwam na pierwszym multipleksie jest łamaniem prawa. Politycy zapowiadają podjęcie w tej sprawie odpowiednich kroków.

- Musimy walczyć o wolne media. Mnie to wszystko zastanawia. Zapłaciliśmy 1 milion 300 tysięcy złotych za koncesję, a wciąż nie możemy nadawać na multipleksie. Jak nazywa się kogoś, kto w sklepie bierze pieniądze, a nie daje nam towaru? Taka jest sytuacja z TV Trwam – mówił Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Telewizji Trwam i Radia Maryja

Dyrektor fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz przedstawiła drogę jaką przeszła w ostatnich miesiącach sprawa umieszczenie TV Trwam na pierwszym multipleksie. 9 sierpnia zapadła decyzja o przyznaniu koncesji, a miejsce do nadawania miało znaleźć się natychmiast po tym, jak TVP przeniesie swoje kanały na MUX-3. To przeniesienie miało natomiast nastąpić w momencie, gdy zasięg MUX-3 osiągnie minimum 95% gospodarstw domowych w Polsce. Z informacji przekazanych przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego 23 lipca 2013 roku wynika, że taki zasięg zapewniał on już wówczas, więc nie ma powodów, żeby kanały TVP wciąż zajmowały częstotliwości MUX-1.

- Władza wykonawcza nie realizuje prawa uchwalonego przez polski parlament. Inicjujemy w związku z tym skargę obywatelską wobec Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który bezprawnie zezwala na używanie pierwszego multipleksu przez TVP – stwierdziła Lidia Kochanowicz. Szczegóły w tej sprawie znajdują się na stronie fundacji Lux Veritatis, właściciela Telewizji Trwam.

- Sytuacja TV Trwam to nie jedyna sytuacja w której słyszymy pytania o to, czy Polska jest jeszcze państwem prawa – mówi Elżbieta Kruk. Zapewnia, że posłowie podejmowali wcześniej kroki, które miały wyjaśnić sytuację telewizji Trwam. Przypomniała o mocy ruchu społecznego walczącego o TV Trwam

- Jestem tu po to, żeby wesprzeć tutaj coś ważnego dla polskiej demokracji, czyli wolne media. Dyskryminowani są Polacy, którzy chcą korzystać z wolnych mediów i wartości chrześcijańskich - uważa Marzena Machałek.

- Jak wielki ruch powstał wokół telewizji trwam świadczy 2 500 tysięcy podpisów i 180 marszów w całej Polsce – mówi poseł Małgorzata Sadurska. Według posłanki PiS mamy dziś do czynienia z atakiem na chrześcijan, czego elementem jest blokowanie wejścia TV Trwam na multipleks: - Co dzieje się w Polsce? - zastanawia się posłanka PiS.

- Żądamy do Premiera i Prezydenta o podjęcie konkretnych działań w tej sprawie – apelowała Małgorzata Sadurska

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×