eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

PiS: Prezes UKE łamie prawo w sprawie TV Trwam

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Wszyscy mamy prawo do mediów – powiedział o. Tadeusz Rydzyk w trakcie konferencji prasowej w Sejmie. Według posła PiS Andrzeja Jaworskiego obecna sytuacja z przygotowaniem miejsca dla TV Trwam na pierwszym multipleksie jest łamaniem prawa. Politycy zapowiadają podjęcie w tej sprawie odpowiednich kroków.

- Musimy walczyć o wolne media. Mnie to wszystko zastanawia. Zapłaciliśmy 1 milion 300 tysięcy złotych za koncesję, a wciąż nie możemy nadawać na multipleksie. Jak nazywa się kogoś, kto w sklepie bierze pieniądze, a nie daje nam towaru? Taka jest sytuacja z TV Trwam – mówił Ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Telewizji Trwam i Radia Maryja

Dyrektor fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz przedstawiła drogę jaką przeszła w ostatnich miesiącach sprawa umieszczenie TV Trwam na pierwszym multipleksie. 9 sierpnia zapadła decyzja o przyznaniu koncesji, a miejsce do nadawania miało znaleźć się natychmiast po tym, jak TVP przeniesie swoje kanały na MUX-3. To przeniesienie miało natomiast nastąpić w momencie, gdy zasięg MUX-3 osiągnie minimum 95% gospodarstw domowych w Polsce. Z informacji przekazanych przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego 23 lipca 2013 roku wynika, że taki zasięg zapewniał on już wówczas, więc nie ma powodów, żeby kanały TVP wciąż zajmowały częstotliwości MUX-1.

- Władza wykonawcza nie realizuje prawa uchwalonego przez polski parlament. Inicjujemy w związku z tym skargę obywatelską wobec Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który bezprawnie zezwala na używanie pierwszego multipleksu przez TVP – stwierdziła Lidia Kochanowicz. Szczegóły w tej sprawie znajdują się na stronie fundacji Lux Veritatis, właściciela Telewizji Trwam.

- Sytuacja TV Trwam to nie jedyna sytuacja w której słyszymy pytania o to, czy Polska jest jeszcze państwem prawa – mówi Elżbieta Kruk. Zapewnia, że posłowie podejmowali wcześniej kroki, które miały wyjaśnić sytuację telewizji Trwam. Przypomniała o mocy ruchu społecznego walczącego o TV Trwam

- Jestem tu po to, żeby wesprzeć tutaj coś ważnego dla polskiej demokracji, czyli wolne media. Dyskryminowani są Polacy, którzy chcą korzystać z wolnych mediów i wartości chrześcijańskich - uważa Marzena Machałek.

- Jak wielki ruch powstał wokół telewizji trwam świadczy 2 500 tysięcy podpisów i 180 marszów w całej Polsce – mówi poseł Małgorzata Sadurska. Według posłanki PiS mamy dziś do czynienia z atakiem na chrześcijan, czego elementem jest blokowanie wejścia TV Trwam na multipleks: - Co dzieje się w Polsce? - zastanawia się posłanka PiS.

- Żądamy do Premiera i Prezydenta o podjęcie konkretnych działań w tej sprawie – apelowała Małgorzata Sadurska

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×