eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Tadeusz Rydzyk: "Z Maryją zwyciężymy"

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Przedstawiamy przemówienie o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja, które wygłosił podczas manifestacji w obronie Telewizji Trwam na placu Zamkowym w Warszawie.

Witam serdecznie! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

Cieszę się bardzo. Daleko widać jeszcze flagi, nie tylko na placu. Chwała Panu!

Chciałbym tylko jedną rzecz sprostować – ja nie jestem żadnym twórcą ani stwórcą. Twórca jest jeden, On wszystko daje i wszystko sprawia we wszystkim, a my wszyscy odpowiadamy na natchnienia Ducha Świętego. Polacy się zeszli i rzekli, powstało takie dzieło. Bardzo wiele pięknych idei jest w różnych książkach w bibliotekach, są przyprószone kurzem, pajęczynami. Przepiękne idee, których nikt nie wcielił w życie. A tutaj ludzie wcielili to w życie. Udało się.

Nie wiem, czy wierzycie, że Radio Maryja powstało z niczego. Nie wierzą mi, jak poprzedniemu prowincjałowi mówiłem, że przyjechałem do Torunia samochodem, który mi kupili Niemcy, bo w Niemczech jeździłem na rowerze. Niemcy mówili: „Herr Pater, wstyd, u nas dzieci mają samochody, a ty na rowerze”. I wiecie, ile miałem pieniędzy? 80 fenigów. Naprawdę tak było, ale była statua Matki Bożej Fatimskiej i wołanie. Zły głos podpowiadał: „»Uciekaj stąd, co ty robisz?« Budować nie umiem, żebrać się wstydzę”. Powiedziałem: „Matko Boża, jak chcesz, to pomagaj”. Egzorcyzm zmówiłem nad tym terenem, który już był – dzięki zgromadzeniu. Powiedziałem: „Alleluja i do przodu! Matko Boża, rób!”. Wielokrotnie zwracałem się do Matki Bożej: „Jak mi nie chcesz robić wstydu, to pomagaj”.

Dzisiaj na każdym kroku dziękujemy ludziom dobrej woli, że powstaje to imperium, ale duchowe. Zobaczcie, ile tu ducha, a ile milionów w Polsce. Piękna sprawa.

Wczoraj coś ciekawego się zdarzyło, na co powinniśmy zwrócić uwagę, o czym powie pani poseł Małgorzata Sadurska z Puław. W Puławach kombinują z Azotami, tak jak w Polsce rozkradli 4 tys. zakładów. Polska staje się krajem kolonialnym. Jak sobie tak pozwolicie dalej, to będzie jeszcze gorzej. Polska idzie w kierunku masy upadłościowej, a potem przyjdą inni i będą zarządzać nami jeszcze gorzej. To nie jest żart, trzeba troszeczkę myśleć i widzieć.

Myślę, że nie można ludzi kategoryzować: moherowe berety, burżuazja, czarni, nie-Polacy, fanatycy itd. To są te tak zwane elyty, nie mylić z elitami. Dlaczego? Bo trzeba tworzyć elity. Co się dzieje w mediach? Warto dzisiejszy „Nasz Dziennik” wziąć ręki i warto brać go często. Dlaczego? Proszę Państwa, ja tu znajduję prawdę i dziękuję tym, którzy tworzą „Nasz Dziennik”.

Pani poseł Małgorzata Sadurska mówi, żeby się ze mną solidaryzować. Nie ze mną, ale z Panem Bogiem, z prawdą, z Kościołem i z Ojczyzną. Ja jestem w zgromadzeniu redemptorystów. Teraz nie było mnie ileś dni w Polsce. Radio chodziło? [Zebrani: Tak!]. Telewizja chodziła? [Zebrani: Tak!]. Uczelnia chodziła? [Zebrani: Tak!]. A inne sprawy chodziły? [Zebrani: Tak!]. Dobrze? Dobrze! A dlaczego? Bo ludzie są odpowiedzialni: ojcowie redemptoryści, inni kapłani, którzy nas wspierają, siostry zakonne – o nich nie wolno zapominać, one cicho pracują – dziewczyny, pomyślcie o swoim powołaniu – i armia ludzi świeckich. A kto to dzisiaj zorganizował? Ludzie, a nie ja. Panu Bogu chwała niech będzie.

Chyba widzicie wszyscy, że jest patologia, jak dzisiaj powiedział ksiądz biskup Adam Lepa w „Naszym Dzienniku” – patologia medialno-polityczno-biznesowa. Tak jak zagarnęli zakłady pracy – tak zwana lewica, która się ubrała w szatki liberalne, tak teraz przychodzi Nowa Lewica. I to jest patologia.

Jest maj. Matka Boża Fatimska powiedziała w 1917 roku do dzieci, była I wojna światowa, jeżeli się nie nawrócicie… Módlcie się, pokutujcie, wtedy ta wojna się skończy. Skończyła się pierwsza wojna – ona pochłonęła ponad 30 mln ludzi, ale Matka Boża powiedziała: „Jeżeli ludzie się nie nawrócą, przyjdzie gorsza”. Ile milionów pochłonęła? Ze strony Hitlera przynajmniej 50 mln ludzi, a ze strony Stalina przynajmniej drugie tyle. A czy ludzie się nawrócili? I teraz jest ta patologia. W Europie to jest zorganizowane i przychodzi do Polski, jak zniszczyć ludzi, zdemoralizować. Kilkanaście lat temu wielki mistrz loży Wielki Wschód Francji powiedział: „My Kościoła nie zniszczymy rozumowymi argumentami, my zniszczymy zniszczeniem obyczajów”. I zobaczcie, co się dzieje. Kiedyś ludzie się wstydzili, a teraz chcą się obnosić i mają elyty do tego. Te elyty mówią, kto jest Polakiem, kto jest normalny. Jak nie jesteś homoseksualistą, to jesteś nienormalny, jak jest rodzina dobra, to jest nienormalna; facetów dwóch czy kobiety dwie i dzieci, im dzieci dać na wychowanie. Pani poseł Urszula Krupa kiedyś mi mówiła, że w Parlamencie Europejskim [dwie kobiety] poszły do urzędu i „ożeniły się”. Po roku zaczęły mówić: nie, nie dwie, tylko trzy, bo musi być konkurencja. To nawet już nie Sodoma i Gomora.

Kochani, ale nie tylko w tym jest patologia. Małe dzieci w Europie i w Polsce przed ukończeniem 4. roku życia też mają uczyć się tak zwanego wychowania seksualnego. Przed 4. rokiem życia gorszyć dzieci! Kto wychowa dzieci najlepiej? Kochający rodzice, a nie jacyś urzędnicy, propagandyści. Czy damy sobie radę? Damy sobie radę, jeżeli będziemy z Panem Bogiem. Wczoraj była rocznica urodzin Jana Pawła II Wielkiego. Mogą być tacy Polacy, mogą być wielcy, mogą sobie dać radę. I dają sobie radę bardzo często w najtrudniejszych sytuacjach. I są ludźmi prawdy, ludźmi Bożymi.

Wczoraj była rocznica zwycięstwa pod Monte Cassino. Nie dali rady inni. Żadne wojska żadnego narodu. Polacy dali radę. A więc damy radę? [Zebrani: „Tak”]. Tylko trzeba stać przy Bogu i przy prawdzie.

Pozwólcie, że zakończę słowami wielkiego Polaka Jana Lechonia:

Matka Boska Częstochowska, ubrana perłami,
cała w złocie i brylantach modli się za nami.
Aniołowie podtrzymują Jej ciężką koronę
I Jej szaty, co jak noc są gwiazdami znaczone.
Ona klęczy i swe lico, gdzie są rany krwawe,
Obracając, gdzie my wszyscy, patrzy na Warszawę.

O Ty, której obraz widać w każdej polskiej chacie,
I w kościele, i w sklepiku, i w pysznej komnacie.
W ręku tego, co umiera, nad kołyską dzieci
I przed którą dniem i nocą wciąż się światło świeci.

(…)

Która perły masz od królów, złoto od rycerzy,
W którą wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy.
Która widzisz z nas każdego cudnymi oczami.
Matko Boska Częstochowska, zmiłuj się nad nami .

Nieraz potop nas zalewał, krew się strugą lała,
A wciąż klasztor w Częstochowie stoi jako skała.

I Tyś była też mieczami pogańskimi ranna,
A wciąż świecisz ponad nami, Przenajświętsza Panno.

I wstajemy wciąż z popiołów, z pożarów, co płoną,
I Ty wszystkich nas powrócisz na Ojczyzny łono.

Podniesiemy to, co legło w wojennej kurzawie,
Zbudujemy zamek większy, piękniejszy w Warszawie.

I jak w złotych dniach dzieciństwa będziemy słuchali
Tego dzwonka z sygnaturki, co Cię wiecznie chwali.

Życzę, żebyśmy byli maryjni wszyscy, z Maryją. Ona nas kocha. Zbudujemy wszystko, odbudowaliśmy tyle. Odbudujemy, ale kochajmy Matkę Bożą.

I dziękujemy tym wszystkim, którzy stworzyli ten fenomen obrony Telewizji Trwam. Myśleli, że się zmęczymy szybko. A to się dopiero – jeżeli nie dadzą – zaczyna. Tak czy nie? [Zebrani: „Tak”]. Tu, na placu Zamkowym w Warszawie, przy Kolumnie Zygmunta, blisko grobu wielkiego Prymasa Tysiąclecia, trzeba zacząć. Jeżeli nie dadzą, trzeba zmienić. Nie może być patologii. Zawłaszczyli wszystko i media zawłaszczyli. Robią propagandę. I ludzie mają pożarte mózgi. Trzeba to zmienić.

Dziękujemy wszystkim: robotnikom, rolnikom, młodzieży, dzieciom, chorym, osobom zakonnym, kapłanom, całemu Episkopatowi Polski. Cały Episkopat Polski tyle razy występuje w naszej sprawie – polskiej, katolickiej. Dziękujemy wszystkim parlamentarzystom, politykom, radom miast, gmin, sejmikom, każdemu. Na ręce państwa bardzo dziękuję wszystkim politykom. „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu jak było na początku teraz i zawsze i na wieki, wieków. Amen”. Chwała Boża ma być. Boża chwała.

Jeszcze raz Państwu Bóg zapłać. Wszystkim, wszystkim, którzy wspierają nas w walce o miejsce na multipleksie. I zapamiętajmy to, co jest w Polsce, na co patrzymy. To jest patologia medialno-polityczno-biznesowa. A Naród? Naród pewno „precz z Polski”. Tak to wygląda. Patrzmy, co robią z młodzieżą. Tyle ludzi poza Polską, bo nie mają chleba tutaj.

Kochani, dzisiaj nie zapraszaliśmy tutaj całej Polski, tylko Warszawę i okolice. Dlaczego? Bo 14 lipca jest nasza pielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do naszej Pani i Królowej. Ona zwycięży w nas i przez nas.

Już długo mówiłem, ale powiem wam jeszcze coś. Byłem chłopakiem, jeszcze mniejszym niż dzisiaj, to była siódma klasa. Wykryli w domu, że myślę o kapłaństwie. Pierwszy raz Warszawę pokochałem w piątej klasie. Przyjechałem do Warszawy na skargę do Komitetu Centralnego, bo widziałem, jaka jest niesprawiedliwość. Chłopak z Olkusza nikomu w domu nie powiedział, gdzie jedzie. W tramwaju mówię do konduktora, żeby mi powiedział, gdzie jest skrzyżowanie Nowego Świata i Alei Jerozolimskich. „A gdzie ty, chłopcze, jedziesz?”. „Do Komitetu Centralnego”. Żebyście wiedzieli, jacy ci warszawiacy byli mili. Do dzisiaj widzę tę miłość. I za tę miłość wam dziękuję. Bóg zapłać za to. Kochani, dziękujemy za to, że jesteście dzisiaj. Ale w lipcu wszyscy. A za tydzień, w sobotę, młodzież. O młodzież powalczyć. Całą młodzież zapraszamy w sobotę na Jasną Górę.

Źródło: NaszDziennik.pl
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×