2012-11-23T14:15:10+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

PiS przeciwko likwidacji sądów rejonowych

REKLAMA
fot. sxc.hu
REKLAMA
Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zdecydowano o przełożeniu prac nad obywatelskim projektem ustawy dotyczącym przeniesienia prawa do likwidacji okręgów sądowych z Ministerstwa Sprawiedliwości na Sejm RP. Rządząca koalicja nie potrafiła przegłosować dalszych prac nad proponowaną ustawą, bo wyłamał się PSL.

Dziś rano zarzucono politykom Prawa i Sprawiedliwości, że to przez nich nie udało się skierować obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej do dalszych prac. Spieszy się z nią Polskie Stronnictwo Ludowe, które próbuje zablokować rozporządzenie ministra Jarosława Gowina likwidujące kilkadziesiąt najmniejszych sądów.

- Jesteśmy całkowicie przeciw likwidacji Polski powiatowej - powiedział Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej. Niektórzy dziennikarze próbowali zarzucać Błaszczakowi, że posłowie PiS celowo nie pojawili się na rzeczonej komisji, która decydowała o dalszym losie projektu w sprawie likwidacji sądów. Okazuje się jednak, że w tym samym czasie trwały posiedzenia innych komisji sejmowych, w których także zasiadają parlamentarzyści PiS, będący jednocześnie członkami Komisji Sprawiedliwości. Chodzi choćby o Komisję Kultury i Środków Przekazu, która obradowała w tym czasie, a w której uczestniczył np. Andrzej Jaworski, będący jednocześnie w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

- Wnioskujemy o zwołanie nowego posiedzenia komisji, na której projekt miałby być rozpatrzony - zapowiedział Stanisław Piotrowicz, poseł PiS i wiceprzewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. - Jeśli innym partiom opozycji zależy na dalszym procedowaniu tej ustawy, to przewodniczący tej komisji, którym jest Ryszard Kalisz, zwoła w najbliższym czasie jej posiedzenie - mówił Mariusz Błaszczak.

Prawo i Sprawiedliwość od początku jest przeciwko zlikwidowaniu kilkudziesięciu sądów rejonowych, które znalazły się w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości.


[źródło: mypis.pl]
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1