zdjecie 2617
zdjecie 2617
2014-12-03T16:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

PiS złożył w Sejmie projekt zmian w kodeksie wyborczym

REKLAMA
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Proponowane zmiany mają pozytywnie wpłynąć na procedury demokratyczne w naszym kraju. - Głosowanie nad tym projektem będzie testem odnoszącym się do zasadniczego pytania, czy siły polityczne chcą w Polsce uczciwych wyborów czy też tego nie chcą? – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

- Jutro będziemy mieli w Sejmie pierwsze czytanie projektu zmian w Kodeksie Wyborczym, projektu, który ma zapewnić większą rzetelność procesu obliczania głosów. Chodzi tu o to, żeby wyniki były wiarygodne – mówił lider Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem wybory muszą być przeprowadzone w sposób, który znacząco utrudnia nadużycia.

Jak przyznał prezes PiS, jego ugrupowanie głosowało za przyjęciem kodeksu wyborczego, ale bardzo szybko przyznało się do błędu i złożyło konkretne poprawki do tej ustawy. Prawo i Sprawiedliwość ponawia apel o zmiany w kodeksie wyborczym i złożyło w tej sprawie projekty ustaw.

Jak stwierdził kandydat PiS na Prezydenta RP Andrzej Duda, „nikt w Polsce nie ma wątpliwości, że wynik ostatnich wyborów został zniekształcony”. Jego zdaniem doszło do poważnego ciosu w polską demokrację. - Nieprawidłowości było tyle, że postawiło to pytanie o sens funkcjonowania władzy, która została w nich wybrana. – mówił Andrzej Duda.

- Ponad rok temu, w maju 2013 roku, szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak wystosował list w sprawie bezpieczeństwa elektronicznego wyborów. Otrzymał odpowiedź, że działania ze strony prezydenta nie są konieczne, bo wszystko będzie sprawne – mówił kandydat PiS na prezydenta.

- Dziś Pan Prezydent atakując opozycję na każdym kroku, próbuje przykryć to, że nie podjął działań, które jako głowa państwa podjąć powinien. Nie reagował na apele, aby podjąć stanowcze działania wobec PKW, a kilka dni później sami członkowie komisji podali się do dymisji. (…) Panie Prezydencie, w Konstytucji jest napisane, że Prezydent RP jest gwarantem ciągłości władzy, a nie jej niezmienności. Apeluję do Pana o rozwagę i wsparcie dla tych zmian, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość – stwierdził Andrzej Duda.

Źródło: mypis.pl
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×