2011-09-13T11:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

PJN stawia na social media

REKLAMA
Wybory parlamentarne 2011: Marek Migalski oraz działacze PJN - Bartosz Klimaszewski i Tymoteusz Raffinetti zaprezentowali w sobotę w Sejmie, jak wygląda kampania wyborcza PJN w Internecie, przede wszystkim na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

- Ze względu na strukturę wieku, nasze zainteresowania i umiejętności czujemy się w sieci silni i wybraliśmy Internet jako to miejsce, w którym będziemy się promować w sposób najbardziej doskonały i przez nas najbardziej wybrany - mówił na konferencji prasowej w Sejmie wiceprezes Polska Jest Najważniejsza Marek Migalski, który odpowiada za kampanię internetową PJN. Zaznaczył, że działacze jego partii „Internet traktują jak środowisko naturalne”. Podkreślił również, że rozbudowaną kampanię internetową wymuszają również skromne zasoby finansowe partii. -  Partie duże są mniej więcej 500 razy bogatsze niż my. Wczoraj chyba na naszym koncie było jakieś 20 tys. zł. Z tego, co wiem, choć nie chcę być posądzony w procesie jakimś i odpowiadać karnie, (...) to i PiS, i PO mają po mniej więcej 100 mln na koncie - powiedział. 

Jednocześnie partie te są "sondażowo dziesięciokrotnie bogatsze" niż jego ugrupowanie.  - Więc 500 razy bogatsi finansowo, a jedynie dziesięciokrotnie potężniejsi. Mamy nadzieję na zmniejszanie tej różnicy, zwłaszcza sondażowej - mówił szef kampanii internetowej.

Na konferencji wystąpili także działacze PJN zajmujący się kampanią internetową: Tymoteusz Raffinetti oraz Bartosz Klimaszewski. Przedstawili profil PJN na Facebooku, na którym znajdują się takie zakładki, jak na przykład „Zapytaj PJN” - akcja stanowiąca cykl wywiadów z politykami PJN, którym pytania zadają sami internauci.

Partia posiada też profile regionalnych oddziałów PJN. Na Facebooku profile maj większość liderów PJN, a także kandydaci, którzy startują z list tej partii w zbliżających się wyborach. Specjaliści PJN od kampanii internetowej zaprezentowali również profil interaktywny "PJN 24", który stanowi oficjalną stronę kampanii wyborczej partii.

Podczas sobotniej konferencji zaprezentowane zostały również działania PJN na Twitterze, gdzie oprócz oficjalnego konta PJN, swoje konta maja również liderzy i kandydaci PJN. Partia ma także kanał YouTube PJN, na którym  można obejrzeć na przykład wywiady z politykami partii.

Marek Migalski zapowiedział, że w niedzielę przedstawi w Sejmie spoty internetowe PJN.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń