eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plac zabaw z wodą, pumptrack i fontanna. Tak zmienia się park przy Traugutta [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2321
zdjecie 2321
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 2321
Posłuchaj

Prace prowadzone w miejskim parku przy ulicy Traugutta są już na bardzo zaawansowanym etapie. Inwestycja, której koszt opiewa na niemal 13 milionów złotych, realizowana jest zgodnie z harmonogramem, a jej efekty robią wrażenie już teraz.

Cztery filary inwestycji

Projekt rewitalizacji parku obejmuje kilka kluczowych obszarów. Największym i najbardziej widowiskowym elementem jest budowa skateparku oraz pumptracku. Betonowa przestrzeń do jazdy na deskorolkach, rolkach i rowerach będzie miała ok. 1100 m² i kształtem przypominać będzie literę „Z”. Złożą się na nią trzy sekcje: street, średnio zaawansowana i lotna. Uzupełnieniem stanie się pumptrack o powierzchni ok. 340 m², wyposażony w bandy, pumpy i jumpboxy, przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników.

Drugim zadaniem jest modernizacja alejek i ścieżek spacerowych. Dotychczasowa nawierzchnia zostanie rozebrana i zastąpiona nową, wykonaną z bezfazowej kostki betonowej.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W parku powstaje wodny plac zabaw – urządzenie zainstalowane na nawierzchni z piasku kwarcowego stanie się rozbudową istniejącej już strefy zabaw.

Ostatnim z kluczowych punktów inwestycji jest odtworzenie rezerwuaru i zagospodarowanie wód opadowych. Powstaje oczko wodne o powierzchni 1500 m² z kaskadą, pływającą fontanną, tarasem widokowym, pomostem oraz efektownym oświetleniem, które umożliwi podświetlanie wody po zmroku.

Harmonogram prac

Umowę na realizację przedsięwzięcia podpisano w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z zapisami kontraktu wykonawca ma 14 miesięcy na zakończenie wszystkich robót. Obecnie stopień zaawansowania inwestycji oceniany jest jako bardzo wysoki (85%), co pozwala mieć nadzieję, że mieszkańcy już wkrótce będą mogli korzystać z całkowicie odmienionej przestrzeni rekreacyjnej.

Park nowej generacji

Rewitalizacja parku miejskiego przy ul. Traugutta to nie tylko odnowa istniejącej infrastruktury, ale i stworzenie zupełnie nowych możliwości spędzania wolnego czasu. Dzięki inwestycji teren zyska nowoczesny charakter, łączący rekreację, sport i wypoczynek w atrakcyjnym otoczeniu przyrody.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24  25 dk26
dk27  28 dk29  30  31  1  2
×