eOstroleka.pl
Region,

Plaga pijanych kierowców i rowerzystów na drogach powiatu makowskiego

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 6034
11 nietrzeźwych rowerzystów, 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 1 kierujący po użyciu alkoholu, w tym 3 kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących, 2 nietrzeźwych kierujący z obowiązującym sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz 2 nietrzeźwych kierujący bez uprawnień – to bilans ostatniego tygodnia na drogach powiatu makowskiego.

Niestety pomimo licznych apeli i ostrzeżeń o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym oraz rowerami pod wpływem alkoholu liczba nietrzeźwych kierujących na drogach naszego powiatu nie maleje. W ciągu ostatniego tygodnia makowscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych rowerzystów, 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 1 kierującego po użyciu alkoholu, w tym 3 kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących, 2 nietrzeźwych kierujących z obowiązującym sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz 2 nietrzeźwych kierujących bez uprawnień do kierowania.

Pierwsza kolizja spowodowana przez nietrzeźwego kierującego miała miejsce 20 czerwca około godziny 21:20 w Ulaskach. 19 – letni kierujący oplem nie posiadając uprawnień do kierowania stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z potłuczeniami ciała trafił do szpitala.

22 czerwca w Karniewie na ul. Ciechanowskiej 66 – letni kierujący oplem będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do zderzenia z fordem. Mężczyzna posiadał już aktualny zakaz kierowania pojazdami. Od kierującego pobrano krew do badań.

24 czerwca około 18:00 w Makowie Maz. na ul. Przasnyskiej kierujący bmw uderzył w prawidłowo zaparkowane auto bmw X3. Jak się okazało kierujący w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Brakiem rozsądku i ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników dróg  wykazali się również pozostali nietrzeźwi kierujący m. in. w Zakliczewie nietrzeźwy  kierujący ciągnikiem rolniczym, w jego organizmie badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. 41 – letni rowerzysta w Drążdżewie kierował rowerem mając blisko 4 promile alkoholu, w Jaciążku 44 – letni rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, badanie trzeźwości 44 – letniego rowerzysty w Makowie Mazowieckim na ul. Moniuszki wykazało 2,5 promila alkoholu.  Na szczęście żaden z tych kierujących nie doprowadził do tragedii na drodze.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8  9  10  11 dk12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×