eOstroleka.pl
Ostrołęka, Aktualizacja: 21 stycznia 2024, 15:19

Plastusiowy Pamiętnik i Plamy: muzyczna podróż do piórnikowego świata [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7618
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W niedzielę, 21 stycznia, w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się muzyczny spektakl dla dzieci “Plastusiowy Pamiętnik i Plamy”, w wykonaniu Agencji Artystycznej Prym Art z Katowic. To adaptacja klasycznej książki Marii Kownackiej, która opowiada o przygodach plastelinowego ludzika Plastusia i jego przyjaciół z piórnikowej krainy.

Spektakl opowiada o Tosi, uczennicy pierwszej klasy, która ulepiła z plasteliny Plastusia i schowała go do piórnika. Widownia wraz z głównymi bohaterami przenoszą się do świata przyborów szkolnych, gdzie poznają sympatyczną załogę: ołówek, gumkę, linijkę, cyrkiel, nożyczki, kredkę, pióro i atrament. Każdy z nich ma swoją osobowość, głos i piosenkę. Wszyscy żyją w zgodzie i harmonii, aż do momentu, gdy zauważają, że ktoś poplamił cały piórnik atramentowymi plamami. Plastuś, który był bardzo ciekawy świata, postanowił wraz z Tosią i innymi przyborami wyruszyć na poszukiwanie tajemniczego Jegomościa, który był odpowiedzialny za bałagan.

Podczas swojej podróży spotykają wiele innych postaci, takich jak: zegar, globus, mapa, atlas, książka, notes, kalkulator, komputer, telefon, aparat, lupa, mikroskop i teleskop. Każde z nich miało coś do powiedzenia i do pokazania, a także swoją własną piosenkę. Niektóre z nich były pomocne i przyjazne, inne złośliwe i niegrzeczne. Plastuś i jego przyjaciele musieli pokonać wiele przeszkód i zagadek, zanim dotarli do celu.

Spektakl “Plastusiowy Pamiętnik i Plamy” był pełen humoru, muzyki i kolorów. Scenografia była bardzo pomysłowa i oryginalna, a kostiumy i rekwizyty wiernie odwzorowywały przedmioty szkolne. Aktorzy grali z dużym zaangażowaniem i energią, a dzieci chętnie uczestniczyły w interaktywnych zabawach i zagadkach. Spektakl był nie tylko rozrywką, ale także edukacją, ponieważ uczył dzieci o historii, geografii, matematyce, fizyce, biologii, astronomii i literaturze. Był to także hołd dla twórczości Marii Kownackiej, która w swojej książce pokazała, że każdy przedmiot ma swoją duszę i wartość.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×