eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plaża miejska okazjonalnie wykorzystywana do kąpieli

REKLAMA
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA
zdjecie 7732
Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie Miasta Ostrołęki w 2018 roku. Obejmuje ono kąpielisko na plaży miejskiej w Ostrołęce. 
 
Jak zapewnił podczas sesji prezydent Janusz Kotowski poza wymaganymi nową ustawą o prawie wodnym zmianami formalnymi samorząd będzie prowadził plażę miejską na podobnych zasadach, jak w latach poprzednich.
 
Plaża i miejsce przeznaczone do kąpieli będą pod stałą opieką ratowników oraz obserwacją Państwowego Inspektoratu Sanitarno – Epidemiologicznego. Próbki jakości wody będą pobierane jak zwykle, pierwsza 10 dni przed otwarciem miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, następne dwa razy w czasie sezonu kąpielowego lub częściej w przypadku zagrożenia pogorszenia jakości wody. 

Na plaży prowadzone są teraz prace modernizacyjne, wymieniany piasek, uzupełniane kruszywem dojazdy do plaży i slipu dla kajaków. 
 
 
Źródło: UM
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×