eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Plejada gwiazd na Ostrołęckich Operaliach. To będzie muzyczna uczta [HARMONOGRAM KONCERTÓW]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
REKLAMA

Plejada gwiazd opery, rozrywki, ale również polskiego filmu i telewizji odwiedzi w tym roku Ostrołękę i Powiat Ostrołęcki. Znamy już program Ostrołęckich Operaliów.

- Niezwykle cieszy mnie fakt, że ostrołęcki Festiwal jest - wydaje mi się - jedynym w tym kraju, który tak świetnie łączy wszystkie te światy, jednocześnie zachęcając tych nieprzekonanych do klasyki, aby przyjść na nasze wydarzenia i spróbować często pierwszego kontaktu z "kulturą wyższą", a wielbicielom tego gatunku co roku podarować absolutnie świeże i niepowtarzalne widowisko - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Jakub Milewski.

Natasza Urbańska, Jacek Wójcicki, Joanna Trzepiecińska, Rafał Szatan, Ewa Kasprzyk, Artur Żmijewski, wspaniali artyści operowi z całej Polski: Joanna Nawrot, Justyna Reczeniedi, Ewelina Szybilska, Dariusz Wójcik, Adam Sobierajski, Voytek Soko Sokolnicki i Agnieszka Sokolnicka - to fantastyczne nazwiska VII edycji Festiwalu. Towarzyszyć im będą Zespoły i Orkiestry Festiwalowe w absolutnie przeróżnym i ciekawym repertuarze.

Dyrektor Milewski podkreśla:

Jak obiecałem, nie zapominamy o najmłodszych melomanach i już dziś zapraszam wszystkich na wspaniały koncert familijny DISNEY'owo - OPER'owo, gdzie będzie i trochę muzyki z bajek, ale też dotkniemy pięknych utworów operowych, a na finał wielka niespodzianka! Muzycznie nie zdradzę Państwu co usłyszycie, jednak czekają tego wieczora na Państwa nie tylko wyborne wrażenia muzyczne, ale też wizualne. Bowiem po raz pierwszy w historii Ostrołęki, będziecie Państwo świadkami mappingu przygotowanego specjalnie do muzyki przez wybitną polską graficzkę Karolinę Jacewicz, wyświetlanego na bryle Mauzoleum (Forty Bema).

- Wraz z Prezydentem Miasta Ostrołęki - Łukaszem Kulikiem, jak też Towarzystwem Muzycznym im. Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce, licznymi naszymi partnerami: Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowym Centrum Kultury, Miastem Ostrołęka, Samorządem Województwa Mazowieckiego, Starostwem Powiatowym w Ostrołęce, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Ostrołęckim Centrum Kultury, MZOSTiIT, MZK, WSAP, Gminą Lelis i Gminą Rzekuń już dziś zapraszam na siedem poniższych wydarzeń! - dodaje.

VII Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie OPERALIA"

26.08 (piątek), g. 19:30 - FORTY BEMA

 • „RETRO night" - koncert galowy na otwarcie Festiwalu - Natasza Urbańska / Jacek Wójcicki / Jakub Milewski / Mieczysław Smyda / Orkiestra Festiwalowa
 • Tadeusz Deszkiewicz / Jakub Milewski - prowadzenie

27.08 (sobota), g. 16:30 - CKBiS LELIS

27.08 (sobota), g. 19:30 - SCENA PRZY DH KUPIEC

 • „Popołudnie/Wieczór z operetką, musicalem i piosenką"
 • Joanna Trzepiecińska / Joanna Nawrot / Rafał Szatan / Jakub Milewski / Strauss Ensemble
 • Artur Jaroń - prowadzenie

28.08 (niedziela), g. 16:30 - TĘŻNIA RZEKUŃ

28.08 (niedziela), g. 19:30 - SCENA PRZY DH KUPIEC

 • „Muzyką i poezją o miłości"
 • Justyna Reczeniedi / Dariusz Wójcik / Jakub Milewski / Festiwalowy Zespół Muzyczny
 • Ewa Kasprzyk - narracje

2.09 (piątek), g. 19:30 - SCENA PRZY DH KUPIEC

 • „Disney'owo - Oper'owo" - koncert familijny
 • Voytek Soko Sokolniki / Agnieszka Sokolnicka / Michał Baranowski

4.09 (niedziela), g. 20:30 - FORTY BEMA

 • "Gala Finałowa" - muzyczna niespodzianka wraz z mappingiem na bryle mauzoleum
 • Ewelina Szybilska / Adam Sobierajski / Jakub Milewski / Chór Kameralny Tibi Domine / Festiwalowy Zespół Instrumentalny / Dariusz Zimnicki
 • Artur Żmijewski - narracje

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×