zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-07-07T09:24:30+02:00 eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Po nitce do kłębka. Klient z marihuaną doprowadził policjantów do dilera

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
4

Przejeżdżając obok przystanku autobusowego policjanci wyczuli zapach palonej marihuany, a tuż zauważyli nerwowo zachowującego się młodego mężczyznę. Podjęty trop doprowadził ich do dilera narkotyków.

W sobotę chwilę przed godziną 21 funkcjonariusze Posterunku Policji z Długosiodła dbając o bezpieczeństwo lokalnej społeczności patrolowani jedną z miejscowości na terenie swojej gminy. W trakcie przejeżdżania obok przystanku autobusowego wyczuli zapach palonej marihuany.

W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków przez mężczyznę przebywającego w pobliżu przystanku rozpoczęli legitymowanie. W trakcie wykonywania czynności 21-latek nerwowo się zachowywał. Podczas przeszukania mężczyzny w jego dłoni mundurowi znaleźli torebkę foliową z marihuaną. Mieszkaniec gminy Długosiodło został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Policjantom udało się także ustalić od kogo 21-latek kupił narkotyki. Ustalenia śledczych doprowadziły do domu 37-latka również z gminy Długosiodło.  W minioną niedzielę 37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli kolejne partie narkotyków.

21-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, natomiast 37-letni mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz handlowania środkami odurzającymi. Tylko pierwszy z podejrzanych przyznał się do zarzucanego mu czynu.

- informuje kom. Wroczyński.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast osoba która, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×