eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Po Ostrołęce grasują „telefoniczni oszuści”. Próbowali wyłudzić pieniądze z kantora i banku

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ostrołęcka policja ostrzega przed wyłudzającymi pieniądze oszustami, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy policji lub CBŚP. Tylko dziś w Ostrołęce doszło do dwóch takich prób. Oszuści usiłowali wyłudzić pieniądze od pracowników kantoru i banku.

Po seniorach tym razem oszuści wzięli na celownik pracowników banków czy kantorów. Dziś do dwóch tego typu placówek zadzwoniła nieznana jeszcze osoba i przedstawiając się jako funkcjonariusz policji poprosiła o pomoc w działaniach mających na celu schwytanie oszustów.

- Pracownicy banku i kantoru usłyszeli w słuchawce telefonu prośbę o przygotowanie kartki i czegoś do pisania. Osoba dzwoniąca miała podać istotne informacje których celem miałoby być zatrzymanie oszustów wyłudzających pieniądze. Szczęśliwie pracownicy banku i kantoru wykazali się daleko idącą czujnością i zorientowali się, że rozmawiają z oszustem a o całym zajściu poinformowali prawdziwych policjantów. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji nigdy nie będzie nas prosił o przekazanie pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem. Jeśli osoba podająca się za policjanta zwróci się do nas z tego typu prośbą, możemy mieć pewność że mamy do czynienia z oszustem. Wówczas powinniśmy dokładnie rozłączyć połączenie telefoniczne i niezwłocznie skontaktować się z oficerem dyżurnym pod numerem telefonu 997 lub 112 – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×