eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

"Ochroniarz" uderzył klienta w "Kwadransie": zapadł wyrok! Cios nie był przypadkowy

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

W listopadzie 2022 r. jako "ochroniarz na zastępstwie" uderzył klienta "Kwadransu" w Ostrołęce, zadając mu poważne obrażenia zagrażające życiu. Adam B. został skazany przez Sąd Okręgowy w Ostrołęce na cztery lata więzienia. Swojej ofierze musi zapłacić 50 tys. zł. Jak się okazuje, sprawca w przeszłości trenował boks. Niestety, swoich umiejętności użył w nieuprawniony sposób.

Do zdarzenia doszło 26 listopada 2022 r. na terenie restauracji "Kwadrans" w Ostrołęce. Podczas odbywającej się w tym lokalu imprezy klient został uderzony przez osobę mającą być ochroniarzem i doznał poważnych obrażeń, zagrażających jego życiu.

Adam B. formalnie pełnił tylko rolę ochroniarza na imprezie, zastępując inną osobę z agencji ochrony. Mężczyzna ani nie jest kwalifikowanym pracownikiem ochrony, ani nie był zatrudniany przez "Kwadrans". Zastępstwo miało opłakane skutki.

B. został oskarżony przez prokuraturę o to, że "działając umyślnie z zamiarem ewentualnym, spowodowania u Jarosława Z. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, zadał pokrzywdzonemu uderzenie pięścią w twarz, powodując obrażenia ciała u Jarosława Z." - obrażenia te zostały wymienione w akcie oskarżenia: to m.in. rozległe krwiaki śródmózgowe, krwawienie podtwardówkowe, złamanie łuski kości potylicznej, złamanie kości nosowych, pourazowy obrzęk mózgu czy rana tłuczona okolicy potylicznej głowy.

Opis obrażeń pokazuje, jaką siłą dysponował Adam B., zadając cios klientowi lokalu. Ale to nie tylko siła, ale też umiejętności, do czego jeszcze wrócimy.

Wyrok: 4 lata więzienia, 50 tys. zł nawiązki, zakaz zbliżania

Sąd Okręgowy w Ostrołęce po dwóch rozprawach uznał Adama B. za winnego zarzcanego mu czynu i wymierzył mu karę czterech lat pozbawienia wolności. Od oskarżonego orzekł też kwotę 50 tysięcy złotych nawiązki na rzecz poszkodowanego. Adam B. ma też zakaz zbliżania się do pokrzwdzonego na odległość mniejszą niż 20 metrów przez 5 lat. Wydatkami związanymi z procesem obciążony został Skarb Państwa.

"Ochroniarz" to były bokser. Był karany

Kim jest 30-letni Adam B., który jednym ciosem powalił na ziemię klienta "Kwadransu", zadając mu poważne obrażenia? Okazuje się, że to... były pięściarz. W sieci można znaleźć wzmianki o tym, że oskarżony trenował sporty walki. Boksował w jednym z klubów z terenu woj. warmińsko-mazurskiego. Z medialnych informacji sprzed lat wynika, że uczestniczył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a nawet występował w walce pokazowej przed jedną z gal boksu zawodowego.

W przeszłości Adam B. był już karany - sąd w Ełku skazywał go na 8 miesięcy więzienia za "wywieranie wpływu na czynności funkcjonariusza" w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej. Wcześniejsze skazanie za przestępstwo podobne z zastosowaniem przemocy również miało wpływ na wymiar kary, jaki zastosował Sąd Okręgowy w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×