2022-04-19T11:07:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Pod Biało-Czerwoną". W Ostrołęce nie będzie nowego masztu z flagą. Regionalny lider komentuje [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 3776
fot. pixabay/ Facebook - Bartosz Makowieckifot. pixabay/ Facebook - Bartosz Makowiecki
REKLAMA
15
1
49

Regionalny lider rządowego projektu "Pod Biało-Czerwoną" Bartosz Makowiecki nie zgadza się z decyzją o zrezygnowaniu z rządowego dofinansowania na postawienie masztu z flagą narodową w Ostrołęce.

Projekt "Pod Biało-Czerwoną" zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu poprzez oddanie określonej liczby głosów na internetowej platformie. W przypadku miasta Ostrołęki konieczne było zebranie 500 głosów. 10 listopada 2020 r. cel został osiągnięty. Ale nowego masztu w Ostrołęce nie będzie - dlaczego?

- Zgodnie z regulaminem projektu, Miasto Ostrołęka oraz wszystkie gminy, które się zakwalifikowały, dostały taką informację od urzędów wojewódzkich o możliwości składania wniosków, aby taki maszt z polską flagą powstał. Termin był na początku do 14 marca, ale ze względu na sytuację oraz liczne prośby, ten termin został przedłużony do 31 marca, o czym Miasto Ostrołęka zostało poinformowane - mówi na zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Makowiecki twierdzi, że aby się upewnić, że wniosek zostanie złożony, dwukrotnie dzwonił do Urzędu Miasta. - Otrzymałem zapewnienie, że wniosek zostanie złożony w terminie. Jak się okazało, dwa dni przed końcem terminu składania wniosków, otrzymaliśmy informację z Urzędu Miasta, że decyzją pana prezydenta ten wniosek nie zostanie złożony - wskazuje.

Prezydent Ostrołęki w piśmie skierowanym do regionalnego lidera projektu wskazał, że aktualnie brak jest "występującej potrzeby dodatkowego upamiętnienia ostrołęckich miejsc pamięci narodowej oraz innych godnych uhonorowania obiektów i obszarów". Podkreślił, że podjęcie się takiego zadania powinno być poprzedzone opracowaniem koncepcji i celu w danej lokalizacji, z szacunku do wartości.

Warto podkreślić, że maszty z flagą znajdują się przy ul. Fieldorfa "Nila", al. Wojska Polskiego czy na rondzie 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Makowiecki nie zgadza się z decyzją władz miasta i mówi:

Jeżeli pan nie widział takich sygnałów i 500 głosów poparcia nie jest dla Pana takim sygnałem, to jest to kompletnie dla mnie niezrozumiałe, dlatego zwracam się z pytaniem: jeżeli nie chciał pan dotacji rządowej na zakup masztu oraz polskiej flagi, co było poparte ponad 500 głosami mieszkańców Ostrołęki, to czy sfinansuje pan taki maszt z pieniędzy własnych, samorządowych? Bo tego oczekują mieszkańcy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×