zdjecie 7909
zdjecie 7909
2015-06-24T18:18:42+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Podsumowanie działań Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

REKLAMA
REKLAMA

Organizacja pozarządowa z Krynek w woj. podlaskim została doceniona w drugiej edycji  „Wojewódzkiej Olimpiady Aktywności Wiejskiej”, której rozstrzygnięcie nastąpiło podczas konferencji „Podsumowanie i perspektywy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
  
- Zdobyte w konkursie pieniądze, cztery tysiące złotych, przeznaczymy na rozwój naszych kolejnych inicjatyw. To częsty problem trzeciego sektora, brak środków własnych niezbędnych do aplikowania o większe dofinansowanie unijne – twierdzi Monika Pietkiel, prezes Fundacji Targ Kreatywności z Krynek.

W PWSIiP w Łomży spotkali się przedstawiciele instytucji rządowych oraz samorządowych, reprezentanci ośrodków kultury, sektora edukacji i szkolnictwa wyższego, przedsiębiorcy, wolontariusze, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania i organizacji pozarządowych. Podczas konferencji podsumowane zostały dotychczasowe działania podlaskiego Sekretariatu Regionalnego KSOW.

- Ponad osiem milionów wydanych środków unijnych i czterysta zrealizowanych przedsięwzięć, takich jak targi, szkolenia, konkursy i publikacje – wyliczał Marcin Muszyc Kierownik SR KSOW. – Dzisiejsza konferencja to także okazja do pokazania pewnych elementów, które nie zadziałały w sposób optymalny: takich jak przepływ informacji oraz pełne rozpoznanie problemów polskiej wsi.  

Podczas konferencji przedstawione zostały także założenia związane z rozwojem KSOW w kolejnej perspektywie unijnej na lata 2014 -2020.

- To są nowe szanse dla polskiej wsi, dzięki doświadczeniom z lat ubiegłych pewne kwestie uległy modyfikacjom, już niebawem będziemy o tym informować naszych regionalnych partnerów  – zaznaczyła Renata Zielińska, Radca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich jest jednym z podmiotów wspierających rozwój obszarów wiejskich w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich. W województwie podlaskim była wdrażana w 2008 roku, m.in. przez Jacka Jasińskiego, ówczesnego inspektora w Urzędzie Marszałkowskim, a obecnie dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP. Głównym celem sieci, zarówno na szczeblu lokalnym, regionalnym, jak i krajowym oraz wspólnotowym, jest zapewnienie rozwoju obszarów wiejskich poprzez wymianę informacji i popularyzowanie dobrych praktyk w zakresie realizowanych programów i projektów. Jednym z głównych zadań sieci jest także kreowanie optymalnego przepływu informacji pomiędzy instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w działania na rzecz mieszkańców polskiej wsi.

REKLAMA
Więcej o: Łomża, KSOW, konferencja
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×