eOstroleka.pl
Region,

Podsumowanie działań Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

REKLAMA
zdjecie 1253
REKLAMA

Organizacja pozarządowa z Krynek w woj. podlaskim została doceniona w drugiej edycji  „Wojewódzkiej Olimpiady Aktywności Wiejskiej”, której rozstrzygnięcie nastąpiło podczas konferencji „Podsumowanie i perspektywy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
  
- Zdobyte w konkursie pieniądze, cztery tysiące złotych, przeznaczymy na rozwój naszych kolejnych inicjatyw. To częsty problem trzeciego sektora, brak środków własnych niezbędnych do aplikowania o większe dofinansowanie unijne – twierdzi Monika Pietkiel, prezes Fundacji Targ Kreatywności z Krynek.

W PWSIiP w Łomży spotkali się przedstawiciele instytucji rządowych oraz samorządowych, reprezentanci ośrodków kultury, sektora edukacji i szkolnictwa wyższego, przedsiębiorcy, wolontariusze, przedstawiciele Lokalnych Grup Działania i organizacji pozarządowych. Podczas konferencji podsumowane zostały dotychczasowe działania podlaskiego Sekretariatu Regionalnego KSOW.

- Ponad osiem milionów wydanych środków unijnych i czterysta zrealizowanych przedsięwzięć, takich jak targi, szkolenia, konkursy i publikacje – wyliczał Marcin Muszyc Kierownik SR KSOW. – Dzisiejsza konferencja to także okazja do pokazania pewnych elementów, które nie zadziałały w sposób optymalny: takich jak przepływ informacji oraz pełne rozpoznanie problemów polskiej wsi.  

Podczas konferencji przedstawione zostały także założenia związane z rozwojem KSOW w kolejnej perspektywie unijnej na lata 2014 -2020.

- To są nowe szanse dla polskiej wsi, dzięki doświadczeniom z lat ubiegłych pewne kwestie uległy modyfikacjom, już niebawem będziemy o tym informować naszych regionalnych partnerów  – zaznaczyła Renata Zielińska, Radca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich jest jednym z podmiotów wspierających rozwój obszarów wiejskich w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich. W województwie podlaskim była wdrażana w 2008 roku, m.in. przez Jacka Jasińskiego, ówczesnego inspektora w Urzędzie Marszałkowskim, a obecnie dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP. Głównym celem sieci, zarówno na szczeblu lokalnym, regionalnym, jak i krajowym oraz wspólnotowym, jest zapewnienie rozwoju obszarów wiejskich poprzez wymianę informacji i popularyzowanie dobrych praktyk w zakresie realizowanych programów i projektów. Jednym z głównych zadań sieci jest także kreowanie optymalnego przepływu informacji pomiędzy instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w działania na rzecz mieszkańców polskiej wsi.

Więcej o: Łomża, KSOW, konferencja
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×