2022-01-31T12:23:11+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Podsumowano projekt „Tutaj jestem, gdzie mieszkam...” realizowany przez rzekuńską bibliotekę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5050
fot. facebook.pl/Bartosz Podolakfot. facebook.pl/Bartosz Podolak
REKLAMA
zdjecie 5050
1
0
0

Dobiegł końca projekt „Tutaj jestem, gdzie mieszkam...”, które przez ostatnich kilka miesięcy realizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu. W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie podsumowujące sześciomiesięczny projekt.

Projekt "Tutaj jestem, gdzie byłem..." realizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu w ramach programu Równać Szanse Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Fundacją Civis Polonus.

W ramach projektu młodzież z gminy Rzekuń wzięła udział w cyklu szkoleń rozwijających umiejętności SMART, na temat roli facylitatora (osoby, której zadaniem jest czynny udział w udrażnianiu procesu komunikacji między osobami bądź grupami, w celu osiągnięcia wspólnego rozwiązania) w życiu społecznym, samorządności oraz w warsztatach integrujących. Młodzi ludzie samodzielnie dokonali wyboru dziewięciu seniorów, których losy związana są z gminą Rzekuń. Do udziału w projekcie zaprosili Cecylię Kamińską, Jolantę Mierzejewską, Alicję Zaborowską, Helenę Górską, Teresę Kaszubę, Janusza Pińkowskiego, Marka Podolaka, Jana Grzyba oraz Czesława Chorążewicza.

Efektami przedsięwzięcia było przygotowanie filmów w formie wywiadów z seniorami, pocztówek, ulotek oraz mobilnej wystawy. Ekspozycja zaprezentowana została wcześniej w Laskowcu. Była otwarta dla uczniów i mieszkańców gminy. Obecnie znajduje się w urzędzie gminy i przez najbliższe tygodnie będzie można ją oglądać.

Młodzież, która wzięła udział w projekcie to: Alicja Kiernozek, Lena Maliszewska, Amelia Zadrożna, Nikola Jakubiak, Klaudia Nowicka, Julia Zyśk, Natalia Jakacka, Julia Borkowska, Małgorzata Siekierska, Maja Jasińska, Julia Zaborowska, Paulina Szabłowska, Emila Chojnowska, Julia Piskowska, Karolina Orzołek, Lena Chmielewska, Karolina Podeszwa, Julia Kubeł, Olga Szymańczyk, Szymon Szymańczyk.

Podczas spotkania podsumowującego nie zbrakło oczywiście podziękowań skierowanych w stronę młodzieży, seniorów, koordynatora przedsięwzięcia - Pani Katarzyny Kossakowskiej, partnerów, sympatyków i przyjaciół projektu, a także certyfikatów i upominków. Z przyjemnością wziąłem udział w tym wydarzeniu, dziękuję serdecznie za zaproszenie!

- mówi wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy szkół z terenu gminy Rzekuń, przedstawiciele gminnych jednostek, Samorządu Województwa Mazowieckiego, trenerzy, przyjaciele projektu oraz dziennikarze lokalnej rozgłośni radiowej.

 

REKLAMA
Więcej o: Rzekuń, biblioteka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×