2012-12-08T10:08:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Pogoda dla Ostrołęki: Nawet kilkanaście stopni mrozu

REKLAMA
zdjecie 4004
zdjecie 4004
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Według meteorologów w nadchodzącym tygodniu czeka nas spory spadek temperatury. Ta odczuwalna będzie wynosić nawet -17°C.

Dziś termometry pokażą od -4 do -5°C, jednak temperatura odczuwalna będzie o wiele niższa i wyniesie wieczorem aż -10°C. Przez cały dzień zachmurzenie całkowite, należy też spodziewać się opadów śniegu. Wiatr słaby, ciśnienie do 1009 hPa.

W niedzielę co prawda wypogodzi się i czasem zza chmur wyjrzy słońce, ale rozpogodzeniom będzie towarzyszył spadek temperatury. Wyniesie ona od -5 do -8°C, oczywiście ta odczuwalna będzie znacznie niższa i wyniesie aż -17°C. Ciśnienie tego dnia wzrośnie do 1010 hPa, wieczorem mocniej powieje i spadnie śnieg.

W poniedziałek od rana mróz (temperatura odczuwalna kilkanaście stopni poniżej zera) i opady śniegu. Zachmurzenie przez cały dzień całkowite, ciśnienie około 995 hPa.

Pogoda dla Polski na sobotę i niedzielę:

Sobota
W dzień na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy i wschodzie zachmurzenie okresowo duże i tam opady śniegu. Miejscami, nad morzem, prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 12 cm. Rano i przed południem lokalnie, zwłaszcza w południowo-zachodniej części kraju, w silnych zamgleniach lub mgłach widzialność od 200 m do 3000 m. Temperatura maksymalna przeważnie od -5°C do -1°C, chłodniej na południu lokalnie -7°C, -6°C a nad morzem cieplej, do 1°C. Wiatr na południu kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na południu oraz na północy Polski, opady śniegu. Miejscami, zwłaszcza w centralnej i południowej części kraju silniejsze zamglenia, a nawet i mgły ograniczające widzialność od 500 m do 2500 m. Temperatura minimalna przeważnie od -10°C do -6°C, cieplej nad morzem do -3°C, a chłodniej na południu, lokalnie nawet do -15°C, -12°C. Wiatr słaby, jedynie nad morzem okresowo umiarkowany przeważnie z kierunków zachodnich, tylko na południowym wschodzie wschodni i północno-wschodni.

Niedziela
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, które w drugiej części dnia na południowym wschodzie i północnym zachodzie kraju mogą być o natężeniu umiarkowanym. W Bieszczadach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 8 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od -5°C do -1°C. Wiatr na południowym wschodzie słaby, północny i północno-wschodni, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, z kierunków południowych.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z opadami śniegu. Większe przejaśnienia jedynie na południowym wschodzie. Opady śniegu na zachodzie i północnym zachodzie okresowo mogą być o natężeniu umiarkowanym, a prognozowany tam przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do nawet 12 cm, miejscami w województwie zachodniopomorskim. Temperatura minimalna przeważnie od -10°C do -5°C, cieplej do około -2°C na krańcach zachodnich i północno-zachodnich a chłodniej na południu, zwłaszcza w kotlinach i dolinach karpackich, tam miejscami do -13°C. Wiatr na południowym wschodzie i wschodzie słaby zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na północy kraju okresowo nawet dość silny i porywisty południowy i południowo-wschodni. Lokalnie wiatr powodował będzie zawieje śnieżne a widzialność w opadach może być znacznie ograniczona. Na wybrzeżu wiatr w porywach może osiągać 60 km/h.


[źródło: pogodynka.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×