2012-10-29T22:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zima w tym roku nie zaskoczy ostrołęckich drogowców? Zobaczymy

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Czy miejskie służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg, chodników i parkingów są gotowe na nadchodzącą zimę? Co prawda z ostatnimi opadami śniegu i lekkim mrozem poradziły sobie bez większych problemów, ale była to zaledwie zapowiedź nadchodzącej pory roku.

Jak powinno się dbać o stan dróg podczas zimy mogliśmy zobaczyć w ubiegły weekend. Śnieg padał niemal w całym kraju. W niektórych rejonach spadło nawet po kilkanaście centymetrów białego puchu. W Ostrołęce również sypnęło, a temperatura spadła w nocy poniżej zera. Warunki te nie sprawiły jednak niespodzianki firmie, która odpowiedzialna jest w mieście za odśnieżanie.

- Odśnieżarko-solarki jeździły cały sobotni wieczór i w nocy z soboty na niedzielę. Udało się zlikwidować oblodzenie, dzięki czemu w niedzielę można było już normalnie jeździć - powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki.

W tegorocznym sezonie zimowym za odśnieżanie dróg i usuwanie oblodzenia odpowiada Zakład Usług Komunalnych. Firma zabezpieczyła na zimę 2000 ton soli, 340 ton piasku oraz 10 ton chlorku wapnia. Do odśnieżania wykorzystanych zostanie łącznie 16 różnego rodzaju pojazdów.

Za odśnieżanie chodników, placów i parkingów w Ostrołęce odpowiada natomiast Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

- Do ręcznego utrzymania zimowego chodników, placów, parkingów itp. MZOSTiIT będzie zatrudniał 20 pracowników z sekcji zieleni oraz 20 pracowników z sekcji technicznej. Do prac w zakresie utrzymania zimowego chodników zakład dysponuje trzema małymi ciągnikami spalinowymi ze spychem, oraz dwoma urządzeniami wielofunkcyjnymi, które posiadają możliwości stosowania dmuchawy i posypywarki oraz trzema ciągnikami ze spychaczem - mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce. - Pracownicy MZOSTiIT zostali również wyposażeni w łopaty i skuwaczki do lodu; zakupiono również ocieplone ubrania robocze dla pracowników. Przy ciągach pieszych rozstawionych zostanie około 70 sztuk pojemników do gromadzenia piasku. MZOSTiIT przygotował 25 ton soli i 150 ton piasku - dodaje Dorobiński.

Czy siły i środki zgromadzone przez MZOSTiIT oraz ZUK będą wystarczające do utrzymania zimowego porządku na drogach, parkingach, placach i chodnikach w Ostrołęce - przekonamy się niebawem.


D. Płoski

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×