2017-10-18T12:59:24+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Policja apeluje o trzeźwość na drogach

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą szereg działań skierowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedne z takich działań mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem powodują duże zagrożenie na naszych drogach.

Niektórzy z tego rodzaju bezmyślnych kierowców tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby. Dlatego zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji.

Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu?

- Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się do znajomych już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych. Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu - podkreśla mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem. Policja przypomina także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Widząc pijanych kierowców nie bądźmy obojętni, tylko poinformujmy o tym policję.  Nie myślmy, że zrobi to za nas ktoś inny. Jednym telefonem możemy uratować życie samemu kierowcy, ale i innym zupełnie niewinnym użytkownikom dróg - kończy mł. asp. Żerański.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30