2017-10-17T15:33:20+02:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Region,

Wyłudzali kredyty na szeroką skalę. Byli bezkarni przez kilka miesięcy [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
0
Mazowieccy policjanci rozbili szajkę przestępczą trudniącą się wyłudzeniami kredytów. Oszuści byli bezkarni przez wiele miesięcy. Do policyjnego aresztu trafiło łącznie 5 mężczyzn.

Po kilku miesiącach ustaleń policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, której zarzuca się wyłudzenie kredytów na szeroką skalę. Efekt pracy kryminalnych to zatrzymanie 5 mężczyzn na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Gdy kryminalni z białobrzeskiej komendy uzyskali informację o nielegalnej działalności zatrzymanych, rozpoczęli działania operacyjne. Funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem zaangażowanych w przestępczą działalność oraz zbierali materiał dowodowy ukazujący sposoby ich działania. Policjanci ustalili osobę kierującą grupą przestępczą oraz jej wspólników. Kilka dni temu, o godzinie 6 przeprowadzono na terenie Mazowsza i województwa łódzkiego akcję zatrzymania podejrzanych. Policyjni antyterroryści weszli w tym samym czasie do kilku domów i mieszkań, całkowicie zaskakując zatrzymywane osoby. Efekt akcji to zatrzymanych pięciu mężczyzn w wieku 35 do 54 lat. W akcji uczestniczyło łącznie 50 funkcjonariuszy w tym policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych z Radomia i Łodzi.

Według policyjnych ustaleń, podejrzani na podstawie pozyskanych nielegalnie danych wyłudzali od banków kredyty.

Obecnie policjanci z Białobrzegów, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu, prowadzą dalsze czynności w sprawie, co do skali procederu i łącznej wartości wyłudzonych kredytów, która szacowana jest na znaczną wartość. Ustalany jest też udział zatrzymanych w innych przestępstwach z użyciem przemocy, do których doszło na terenie powiatu białobrzeskiego.

Czterem zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustw kredytowych. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Piąty zatrzymany usłyszał zarzut oszustw w związku z kredytami.

Wobec wszystkich mężczyzn sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt.REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1