2018-06-01T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policja apeluje: Rozwaga i wyobraźnia kluczem do bezpieczeństwa nad wodą

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
1

Podczas wypoczynku nad wodą pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Woda to ogromny żywioł i tylko rozwaga oraz wyobraźnia są kluczem do bezpieczeństwa.

Jak co roku nad bezpieczeństwem mieszkańców Ostrołęki i powiatu czuwają policyjni wodniacy, którzy od początku maja do końca sezonu pełnią służbę na policyjnej łodzi.

- Co prawda sezon wakacyjny dopiero się zaczyna, ale niestety w całym kraju już doszło do wielu tragicznych w skutkach wypadków nad rzekami, jeziorami i innymi zbiornikami wodnymi. Do żadnego z tych zdarzeń nie powinno było dojść. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków, wina leży po stronie człowieka. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad bezpieczeństwa – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W wielu przypadkach, aby ustrzec się przed tragedią, wystarczy zachowanie większej ostrożności oraz przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych. Kąpiel tylko w miejscach strzeżonych, pilnowanie dzieci i nie wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu, to nadrzędne zasady podczas wypoczynku nad wodą.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. W trakcie letniego wypoczynku czasem plażowiczom brakuje zdrowego rozsądku.

- Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenia obowiązujących zasad. Kąpiel w miejscach niestrzeżonych, oraz alkohol to główne przyczyny utonięć. Apelujemy również, aby nie przeceniać swoich możliwości, wiele osób, które utonęły, były znakomitymi pływakami. Niestety nasze umiejętności i nasz organizm okazują się bez znaczenia, gdy zostaną skonfrontowane z tak ogromnym żywiołem jak woda, wystarczy skurcz mięśni, chwilowe zasłabnięcie i dochodzi do tragedii – dodaje as. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×