zdjecie 2252
2018-12-06T11:14:38+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policja apeluje: „Seniorze, nie daj się oszukać” [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

26 listopada 2018 roku, Komendant Główny Policji – gen. insp. dr Jarosław Szymczyk podpisał z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Markiem Niechciałem oraz Prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Aleksandrą Hadzik i Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – prof. Gertrudą Uścińską „Porozumienie w zakresie podjęcia wspólnych działań mających na celu popularyzację wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców poprzez przeprowadzenie kampanii społecznej pod hasłem Seniorze, nie daj się oszukać!”.

Kampania ma na celu podniesienie świadomości społecznej oraz ostrzeżenie przed występującymi zagrożeniami w zakresie organizacji i przeprowadzania różnego rodzaju pokazów, a także zawierania bądź zmiany umów z dostawcami prądu, gazu, telefonu i innych usług.

Seniorzy, ale również inni mieszkańcy naszego powiatu oraz miasta w każdym wieku mogą natknąć się na oferty przedstawiane na różnego rodzaju pokazach, które przedstawiane są jako niezwykła okazja. Jednak może okazać się, że sprzedawana pościel, urządzenia kuchenne czy też medyczne nie są warte tej ceny.

Podobnie w sytuacji, gdy jakaś osoba proponuje nam niższe rachunki za prąd, gaz, telefon, czy też inną usługę. Może okazać się, że jest to działanie dalekie od „uszczęśliwienia” nas, jako konsumentów, a wręcz przeciwnie – nieuczciwe działanie zmierzające do osiągnięcia własnych korzyści. Takie osoby często przedstawiają się za aktualnych dostawców usług do naszego domu.

Podpisując dokumenty związane ze zmianą obowiązującej umowy bądź nową umowę, będąc wprowadzeni w błąd przez nieuczciwą osobę, możemy nieświadomie zerwać obowiązującą umowę, a także ponieść w związku z tym dotkliwe straty finansowe.

Na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów możemy zapoznać się z krótkimi filmami przedstawiającymi te zagrożenia oraz sposoby działania w przypadku zaistnienia opisywanych sytuacji.

SPOT INFORMACYJNY 1

SPOT INFORMACYJNY 2

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×