eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjanci ostrołęckiej drogówki zawieszeni. Prokuratura stawia zarzuty związane z korupcją

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Dwóch funkcjonariuszy ostrołęckiej drogówki zostało zawieszonych w czynnościach służbowych. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła im zarzuty związane z korupcją. Jeden z oskarżonych policjantów miał m.in. zażądać łapówki od kontrolowanego kierowcy.

Jak udało nam się dowiedzieć w poniedziałek, 7 marca dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, zostało zawieszonych w czynnościach służbowych. Decyzja została podjęta na wniosek Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, która postawiła policjantom zarzuty związane m.in. z korupcją.

„Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, iż w związku z postępowaniem o sygnaturze V Ds. 95/15 w dniu 07 marca 2016r. zostały przedstawione dwóm funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Mariuszowi S. oraz Arturowi K., zarzuty popełnienia szeregu przestępstw polegających min. na obietnicy przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 500 zł, poświadczenia nieprawdy w notatnikach służbowych, niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień w związku z wykonywanymi przez funkcjonariuszy obowiązkami służbowymi. Z poczynionych ustaleń wynika, iż do nieprawidłowości ze strony funkcjonariuszy policji dochodziło podczas przeprowadzanych z uczestnikami ruchu drogowego kontroli drogowych.” - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Rafał Kaczyński.

Według prokuratury jeden z funkcjonariuszy miał zażądać od zatrzymanego kierowcy łapówki w wysokości 500 złotych w zamian za odstąpienie od czynności. O komentarz w sprawie zawieszonych funkcjonariuszy poprosiliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie od wielu lat pełnili służbę w szeregach Wydziału Ruchu Drogowego.

- Komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Stanisław Szcześniak po otrzymaniu informacji o postawieniu zarzutów dwóm policjantom z wydziału ruchu drogowego tut. KMP przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce, rozkazami personalnymi z dnia 7 marca 2016 roku zawiesił policjantów w czynnościach służbowych. Podkreślam, że równocześnie prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne – powiedział nam podkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Do sprawy będziemy wracali.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×