zdjecie 145
zdjecie 145
2018-10-31T20:50:21+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjanci z Ostrołęki masowo idą na zwolnienia lekarskie

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
3
2
35

Funkcjonariusze trzech wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce masowo idą na zwolnienia lekarskie. Podczas jutrzejszej kulminacji akcji „Znicz” brakować może policjantów z drogówki, kryminalnych i dzielnicowych. Już dziś w rejonach cmentarzy funkcjonariuszy było mniej niż przed rokiem.

Od kilku miesięcy trwa ogólnopolska akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji. W ostatnich dniach protest ten przybrał znacznie ostrzejszą formę. Funkcjonariusze wyznaczeni do zabezpieczenia akcji „Znicz” masową idą na zwolnienia lekarskie. Problemy kadrowe mają już teraz największe komendy w kraju. W Trójmieście i Łodzi kilkadziesiąt procent policjantów nie stawiło się na służbie. Zwolnienia lekarskie wciąż spływają od kolejnych funkcjonariuszy.

Niepokojące sygnały docierają do nas także z ostrołęckiej komendy. Nasze źródła wskazują, że na L4 pójdzie w długi weekend niemal cały wydział ruchu drogowego, policjanci z wydziału kryminalnego oraz dzielnicowi. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

- Obecnie ciągłość służby jest zapewniona i nie jest zagrożona. Dane co do sił i środków jakimi oficer dyżurny będzie dysponował w najbliższych dniach sprawdzić będziemy mogli na bieżąco – mówi aspirant Tomasz Żerański.

Tymczasem już dziś nasi Czytelnicy zauważyli, że w rejonie cmentarzy było mniej funkcjonariuszy niż przed rokiem. Czy jutro, w kulminacyjnym momencie akcji „Znicz” będzie wystarczająca liczba  policyjnych patroli by zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pieszym, którzy masowo będą poruszać się po drogach w regionie? Tego dziś nikt z „mundurowych” zapewnić nie może, bo wielu policjantów nowy grafik służby ma wyznaczony od 1 listopada. Wtedy też liczba zwolnień lekarskich może być znacznie większa.

Do sprawy będziemy wracali.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×