zdjecie 7770
2018-10-31T10:38:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Profilaktyka uzależnień z filmem „Najlepszy” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 7770
2
2
0

Około 250 uczniów ostrołęckich szkół uczestniczyło w kolejnej akcji ukierunkowanej na profilaktykę uzależnień. W ramach działań zainicjowanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce młodzież obejrzała film „Najlepszy”.

Mając świadomość tego, że aby dotrzeć do młodego człowieka stale trzeba szukać nowych, czasem niekonwencjonalnych rozwiązań ostrołęcka komenda policji zaprosiła młodzież z terenu naszego miasta na projekcje filmu ,,Najlepszy”, który dotyka zagrożenia, jakim jest uzależnienie od narkotyków i dopalaczy. Pomysłodawcą  działań jest Wydział Prewencji ostrołęckiej komendy, na czele z jego naczelnikiem podkom. Piotrem Góralczykiem. W akcję byli także zaangażowani policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii.

Projekcję filmu poprzedziła pogadanka z młodzieżą, którą poprowadził oficer prasowy ostrołęckiej policji. Omówił w niej działania podejmowane przez mundurowych na rzecz przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom oraz wpływie jaki młody człowiek ma na swoich rówieśników. Poruszone zostały także aspekty dotyczące regulacji prawnej w kwestii nieletnich oraz osób dorosłych.

Przed seansem głos zabrał też Mariusz Kowarski z Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance oraz terapeuta w ośrodku w Ostrołęce, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym. Terapeuta omówił proces „wyjścia” z nałogu, a także trudności z tym związane.

- Najważniejszym punktem spotkania była projekcja filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. To historia Jerzego Górskiego, który jako młody chłopak popadł w nałóg narkotykowy. W ciągu kilku lat znalazł się na skraju życia i śmierci. Przedawkowali jego przyjaciele, dziewczyna, niemal stracił córkę. Ratunkiem okazał się sport. Górski zaczął trenować triathlon – pływanie, bieganie i kolarstwo. Mimo wielu przeciwności losu i uzależnienia postanowił wziąć udział w największych zawodach tego typu na świecie – Iron Manie organizowanym w Stanach Zjednoczonych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Historia bohatera pokazuje jak ciężkie jest życie w uzależnieniu, jak mało osób wychodzi z nałogu, a ci którym się to udaje to nieliczne jednostki, których życie to ścieżka przetrwania. Seans pokazał co narkotyki potrafią zrobić z człowiekiem, jego psychiką i jak niszczą im życie, ale również był przestrogą i motywacją dla ludzi którzy walczą z własnymi słabościami.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770