2018-10-31T10:38:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Profilaktyka uzależnień z filmem „Najlepszy” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
2
2
0

Około 250 uczniów ostrołęckich szkół uczestniczyło w kolejnej akcji ukierunkowanej na profilaktykę uzależnień. W ramach działań zainicjowanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce młodzież obejrzała film „Najlepszy”.

Mając świadomość tego, że aby dotrzeć do młodego człowieka stale trzeba szukać nowych, czasem niekonwencjonalnych rozwiązań ostrołęcka komenda policji zaprosiła młodzież z terenu naszego miasta na projekcje filmu ,,Najlepszy”, który dotyka zagrożenia, jakim jest uzależnienie od narkotyków i dopalaczy. Pomysłodawcą  działań jest Wydział Prewencji ostrołęckiej komendy, na czele z jego naczelnikiem podkom. Piotrem Góralczykiem. W akcję byli także zaangażowani policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej i Patologii.

Projekcję filmu poprzedziła pogadanka z młodzieżą, którą poprowadził oficer prasowy ostrołęckiej policji. Omówił w niej działania podejmowane przez mundurowych na rzecz przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom oraz wpływie jaki młody człowiek ma na swoich rówieśników. Poruszone zostały także aspekty dotyczące regulacji prawnej w kwestii nieletnich oraz osób dorosłych.

Przed seansem głos zabrał też Mariusz Kowarski z Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance oraz terapeuta w ośrodku w Ostrołęce, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym. Terapeuta omówił proces „wyjścia” z nałogu, a także trudności z tym związane.

- Najważniejszym punktem spotkania była projekcja filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. To historia Jerzego Górskiego, który jako młody chłopak popadł w nałóg narkotykowy. W ciągu kilku lat znalazł się na skraju życia i śmierci. Przedawkowali jego przyjaciele, dziewczyna, niemal stracił córkę. Ratunkiem okazał się sport. Górski zaczął trenować triathlon – pływanie, bieganie i kolarstwo. Mimo wielu przeciwności losu i uzależnienia postanowił wziąć udział w największych zawodach tego typu na świecie – Iron Manie organizowanym w Stanach Zjednoczonych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Historia bohatera pokazuje jak ciężkie jest życie w uzależnieniu, jak mało osób wychodzi z nałogu, a ci którym się to udaje to nieliczne jednostki, których życie to ścieżka przetrwania. Seans pokazał co narkotyki potrafią zrobić z człowiekiem, jego psychiką i jak niszczą im życie, ale również był przestrogą i motywacją dla ludzi którzy walczą z własnymi słabościami.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×