zdjecie 2252
2018-11-16T18:08:38+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 7 osób, w tym kierowcę ze śmiertelną dawką alkoholu w organizmie

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

7 osób w ciągu jednej doby trafił do policyjnego aresztu w Ostrołęce. Troje z zatrzymanych to osoby poszukiwane listami gończymi, dwóch kolejnych delikwentów zatrzymano z narkotykami. Wpadło też trzech kierujących na „podwójnym gazie”. U rekordzisty alkomat wykazał przekroczenie dawki śmiertelnej.

W czwartek, 15 listopada policjanci z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali i doprowadzili do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych 27-letniego ostrołęczanina poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Również ostrołęccy kryminalni zatrzymali 35-latka poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce i Prokuraturę Rejonową w Ostrołęce celem ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Podobnie policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu, którzy zatrzymali 36-latka z powiatu ostrołęckiego poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Dzięki zgłoszeniu anonimowej osoby, policjanci z ostrołęckiej „drogówki”, na terenie gminy Olszewo-Borki dokonali zatrzymania nietrzeźwego kierowcy z terenu powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna kierował osobowym VW, a badanie stanu trzeźwości wykazało aż 1,15 mg/l alkoholu (ponad 2,4 promila) w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego „aresztu”. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrołęce na ulicy Goworowskiej. Mężczyzna kierował osobową hondą. Wynik badania stanu trzeźwości to aż 1,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to około 4,2 promila alkoholu we krwi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Pojazd nie przeszedł również w wyznaczonym czasie badań technicznych, wiec dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu.

- Na terenie Ostrołęki, policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie 929 tysięcznych grama suszu roślinnego będącego marihuaną, a także 20-latka, który również posiadał taki susz o wadze 56 setnych grama. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za posiadanie substancji zabronionych odpowiedzą przed sądem – mówi aspirant Krzysztof Kolator, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policjanci z Posterunku Policji w Baranowie zatrzymali na podległym im terenie 56-letniego mężczyznę z powiatu łódzkiego, który kierował osobowym fordem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to 0,69 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w drzewo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Baranowie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×