zdjecie 2516
zdjecie 2516
2018-11-14T11:14:24+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Przypadkowi świadkowie zatrzymali trzech pijanych kierowców

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
2

Zatrważające statystyki z dróg w regionie. W trakcie długiego weekendu na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zatrzymano aż sześciu pijanych kierowców. Do połowy zatrzymań przyczynili się przypadkowi świadkowie. Ich zdecydowana reakcja być może ocaliła czyjeś życie. Rekordzista wydmuchał w alkomat ponad 3,7 promila!

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się co najmniej sześciu kierujących, którzy w trakcie długiego weekendu wsiedli „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Podjęli ryzyko, które mogło kosztować życie lub zdrowie ich samych lub innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo doniesień medialnych o nietrzeźwych sprawcach najpoważniejszych i najbardziej tragicznych zdarzeń drogowych, zdecydowali się na takie naganne zachowanie.

O wzorowej postawie obywatelskiej należy wspomnieć w przypadku sobotniej interwencji, kiedy to około 17.30, w Łazach gmina Olszewo-Borki, przypadkowi świadkowie zatrzymali mężczyznę kierującego toyotą avensis. 65-letni ostrołęczanin kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to aż 2,7  promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że takie osoby stwarzają realne zagrożenie na drodze. Pokazuje to przykład z niedzieli. Około godziny 19.45 w miejscowości Długi Kąt gmina Lelis doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobowego forda focusa. 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wjechał do przydrożnego rowu – mówi aspirant Krzysztof Kolator, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak się okazało podczas badania alkomatem, mężczyzna ten był kompletnie pijany. Wynik badania to 1,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. To ponad 3,7 promila

Także w poniedziałek, około godziny 12.30, w Łysych, policjanci z miejscowego Posterunku Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem. 47-letni mężczyzna z powiatu ostrołęckiego kierował tym pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,1 promila)

Tego samego dnia, około 17.15 w miejscowości Cierpięta gmina Baranowo, przypadkowa osoba udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy poprzez zabranie mu kluczyków od pojazdu i wezwanie na miejsce Policji. 47-letni kierujący VW Sharanem został zbadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik to aż 2,8 promilaalkoholu w wydychanym powietrzu.

Również w poniedziałek, około godziny 19.30, dzięki zgłoszeniu przypadkowej osoby, policjanci ujawnili w Ostrołęce kierującego VW Passatem. 68-letni mężczyzna z powiatu ostrołęckiego kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to 1,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzięki kolejnemu zgłoszeniu przypadkowej osoby, tego samego dnia, około godziny 21.20, w Ostrołęce, policjanci zatrzymali 28-letniego kierującego samochodem marki Mazda, mieszkańca województwa lubuskiego. Mężczyzna ten poruszał się po naszym mieście pomimo braku powietrza w dwóch kołach. Wynik badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu to aż 2,2 promila.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański, wraz z podległymi mu policjantami dziękują osobom, które reagują na fakt kierowania pojazdami przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości. Jest to nieoceniona pomoc dla organów ścigania oraz działanie, które może uratować życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierowca stanowi bowiem ogromne zagrożenie zarówno dla siebie, jak też innych osób

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×