eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Policjant po służbie zatrzymał złodziei. Z bagażnika auta wystawał im skradziony motocykl [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 994
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Uciekając po włamaniu wpadli na policjanta. Funkcjonariusz zauważył koło motocykla wystające z bagażnika ich auta i mimo, że był po służbie, postanowił to sprawdzić. Jego czujność okazała się “strzałem w dziesiątkę”.

We wtorek, 7 czerwca policja z Ostrołęki otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem na terenie gminy Czerwin. Złodzieje mieli sforsować drzwi do domu i ukradli m.in. motocykl, sprzęt rolniczy oraz elektroniczny o wartości 15 000 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia informacja o zdarzeniu została przekazana wszystkim policyjnym patrolom, dotarła również do policjanta z Posterunku Policji w Czerwinie, który był akurat po służbie. Funkcjonariusz doskonale kojarzył adres miejsca kradzieży, ponieważ starszy mieszkający tam mężczyzna wcześniej już wielokrotnie zwracał się do niego o pomoc w osobistych sprawach. Jeden z mieszkańców przekazał mu, że widział podejrzany pojazd koloru bordowego, jeżdżący po okolicy bez celu. W związku z powyższym policjant postanowił sprawdzić okolicę. W pewnej chwili w rejonie lasu zauważył pojazd opisany przez świadka. Po dojechaniu bliżej miał już pewność, że ma do czynienia z pojazdem sprawców, ponieważ z bagażnika wystawało koło skradzionego motocykla.

informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kiedy sprawcy zauważyli auto funkcjonariusza podjęli, rzucili się do ucieczki. Policjant ruszył za nimi w pościg.

Po kilku kilometrach złodzieje porzucili auto i postanowili uciekać pieszo. Zostali szybko zatrzymani. Policjant sam powalił obydwu mężczyzn na ziemię i wezwał mieszkającego nieopodal również będącego po służbie kierownika posterunku. Na miejsce wezwał również policyjny patrol, który osadził mężczyzn w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali także skradzione przedmioty, które zostały już przekazane zadowolonemu z zakończenia policyjnej akcji właścicielowi.

dodaje kom. Żerański.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom, 30 i 36-latkowi z terenu powiatu ostrowskiego zarzutów kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×