eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Policyjna obława za samochodowym złodziejem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Niespełna kilkadziesiąt kilometrów zdołał uciec kradzionym vw złodziej zatrzymany w minioną niedzielę w miejscowości Nowa Wieś Zachodnia. Tu został osaczony przez policję i obezwładniony.

W niedzielne popołudnie policjanci z Ostrołęki otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży osobowego vw. Do zdarzenia miało dojść na terenie jednej z gmin powiatu ostrołęckiego. Sprawca wszedł do jednego z budynków mieszkalnych i ukradł z ukradł kluczyk do postawionego w garażu auta, a następnie odjechał nim w nieznanym kierunku.

Policjantom z komisariatu w Myszyńcu szybko udało się ustalić tożsamość podejrzanego o dokonanie kradzieży. Jego rysopis i dane skradzionego pojazdu zostały przekazane do wszystkich policyjnych patroli oraz do jednostek ościennych.

Do działań dołączyli także policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, którzy zbierali i weryfikowali napływające informacje dotyczące kradzieży auta. Ich duże zaangażowanie szybko przyniosło oczekiwany efekt. Kryminalni już po kilkudziesięciu minutach ustalili, że gdzie porusza się skradziony pojazd. Akcja jego zatrzymania miała miejsce w Nowej Wsi Zachodniej. Skradzione auto zostało zablokowane przez radiowozy. W jego wnętrzu znajdowało się dwóch mężczyzn, w tym podejrzewany o kradzież 38-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną.

- relacjonuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Obaj mężczyźni zostali obezwładnieni i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj wykonywane były z nimi dalsze czynności procesowe. Dzięki dobrej współpracy ostrołęckich policjantów i prokuratorów zebrano materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 38-latkowi zarzutu kradzieży. Odzyskany przez policjantów pojazd został przekazany właścicielowi. Drugi z zatrzymanych został zwolniony.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×