zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2019-03-12T11:31:51+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Policyjny pościg za kierowcą fiata z narkotykami w... majtkach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. KWP Radom
REKLAMA
1
0
2

Zajeżdżanie drogi innym kierowcom, spychanie radiowozu, przejazd przez rogatki kolejowe tuż przed rozpędzonym pociągiem, lawirowanie między pieszymi na przejściu – to nie sceny z sensacyjnego filmu ale opis pościgu za kierowcą fiata palio, który w piątkowe popołudnie rozegrał się na sochaczewskich ulicach.

W piątek po południu policjanci z sochaczewskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę fiata palio. Mężczyzna, który kierował autem nie zastosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W trakcie trwającego blisko 20 minut pościgu kierowca fiata złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Znacznie przekraczał prędkość, próbował zepchnąć z drogi radiowóz podczas próby zatrzymania, staranował rogatki kolejowe i przejechał tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Gnał ulicami miasta jeżdżąc czasami pod „prąd”, zmuszając innych kierowców do zjechania na pobocze lub zatrzymania się. Piesi uciekali z wyznaczonych dla nich przejść, by nie zostać potrąconym przez pirata drogowego.

Kilkunastokilometrowy pościg za pojazdem zakończył się na ulicy 15 Sierpnia. Mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać na pieszo. Policjanci pobiegli za nim. Po około 200 metrach mężczyzna został zatrzymany. Sprawcą niebezpiecznych zachowań na drodze okazał się 32-letni mieszkaniec Sochaczewa.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci w trakcie wykonywanych czynności znaleźli torebkę z białym proszkiem, którą miał ukryty w bieliźnie. Okazało się również, że sochaczewianin nie posiada prawa jazdy, a pojazd, którym się poruszał, nie posiada aktualnych badań technicznych. Nie jest to jednak jedyne przewinienie 32-latka.

Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało obecność amfetaminy w jego organizmie. W trakcie przeszukania w jego miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli kolejne porcje białego proszku, które trzymał w pojemnikach w lodówce. Wstępne badanie identyfikacyjne zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny były również puste torebki foliowe, kilkaset złotych i waga elektroniczna. Łączna waga środków odurzających znalezionych w bieliźnie mężczyzny i w jego domu wyniosła ponad 35 gramów.

Mężczyzna został w niedzielę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości amfetaminy oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poprzez świadome naruszenie przepisów ruchu drogowego. W poniedziałek rano sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 32-latka środka zapobiegawczego w postaci postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×