2018-08-02T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Półkolonie z OSM. Sporo się działo! Zobacz ZDJĘCIA

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Półkolonie w Ostrołęce nie muszą być nudne! Pokazuje to Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która zorganizowała dzieciom wolny czas. I to jak! Działo się wiele, atrakcji było co nie miara. Przeczytaj relację.

Już pierwszego dnia półkolonii odbyły się zajęcia ze szkołą językową Mała Lingua. Poprzez zabawę dzieci uczyły się języka angielskiego . Zastosowanie drylu językowego, rymowanek, chantów i melodyjnych piosenek w realizacji metody - Mała Lingua rozwija zarówno muzykalność dzieci, jak i ich zdolności językowe. Następny dzień również był ciekawy jak i bardzo wesoły. Uczestnicy półkolonii odwiedzili Radosny Świetlicobus, gdzie zabawy nie było końca. Uśmiech i radość nie znikały z twarzy kolonistów.

Małą niespodzianką była również wizyta w świetlicy 10-letniego chłopca - początkującego gitarzysty, który chciał nam pokazać, że do odważnych świat należy. Gitara, śpiew i chęć niesienia muzyki w świat spowodowało, że cała grupa śpiewała piosenki. Okazało się, że w wielu sercach gra muzyka i drzemie talent wokalny. Nadleśnictwo Ostrołęka to kolejne miejsce gdzie wybrali się koloniści. Leśniczy opowiadał jak zachowywać się w lesie co można robić a czego nie wolno. Każda wizyta w Nadleśnictwie dostarcza coraz to innych, a zarazem ciekawych, wiadomości o przyrodzie.

Wyjście do Kina Jantar to nie lada gratka dla kinomanów. Poranki filmowe to przede wszystkim bajki dla dzieci na które z chęcią idziemy. Zawsze w drodze powrotnej dzieci opowiadają co najbardziej im utkwiło w pamięci.
Czwartek i piątek naszych półkolonii obfitował w zajęcia sportowe. Kolonistów odwiedzili przedstawiciele klubu UMKS „Trójka” Ostrołęka. Prezes Robert Wojdyna pokrótce przedstawił plan pracy klubu, formy treningu jak również osiągnięcia zawodników. - Poprzez zabawę z piłką uczyliśmy się odpowiednich technik rzutów i chwytania - czytamy w relacji.

Następną formą ruchu były zajęcia taneczne z panią instruktor. Muzyka, taniec, gimnastyka - to to co dzieci lubią najbardziej.  Dzieci tańczyły i naśladowały instruktorkę i tu można było zauważyć następne talenty taneczne. To nie koniec atrakcji.

- Na koniec tygodnia udaliśmy się do pani dietetyk. Z ogromną pasją opowiadała nam o żywieniu. Pani dietetyk posiada szczególne umiejętności w motywowaniu i wspieraniu ludzi we wprowadzaniu zmian żywieniowych oraz osiąganiu wyznaczonych celów. Przez wiele lat współpracowała ze środowiskiem medycznym. Ceni sobie wysoki standard usługi zarówno w kontakcie z klientem indywidualnym jak również bierze udział w promowaniu zdrowia wszędzie gdzie jest to możliwe - relacjonują koloniści.

W drugim tygodniu także nie zabrakło niespodzianek.  Dzieci odwiedziły Komendę Miejską Policji w Ostrołęce. Wraz z wychowawcami przygotowały laurkę dla policjantów z okazji ich Święta. Moc wrażeń, nowych informacji o zachowaniu bezpieczeństwa nie tylko w wakacje, jak również podczas roku szkolnego, pani policjant przekazała z uśmiechem na twarzy. Jak zawsze wizyta w Komendzie Policji mocno utkwiła półkolonistom w sercach, szczególnie  chłopcom, którzy już dziś wyrażają chęć bycia policjantem.

Wychowawcy na półkoloniach nie zapomnieli o 100-leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Poznanie symboli narodowych, wykonanie Flagi Narodowej i origami w barwach narodowych spowodowało, że dzieci zadawały wiele pytań, a jednocześnie pogłębiały swoją wiedzę o historii naszego kraju.

Kurpsie Flying Team to jak zawsze wiele wrażeń i wiele niespodzianek. Instruktorzy z wielką chęcią opowiadali o lotach balonem czy motolotnią. Dzieci mogły w małej części poczuć się, jakby unosiły  się w powietrze. Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się wizyta w Państwowej Straży Pożarnej. Panowie strażacy opowiadali o pracy strażaka, z jakim niebezpieczeństwem muszą  stanąć oko w oko. Na zakończenie wizyty, w upalny dzień, strażacy ochłodzili dzieci wodą i zabawy nie było końca.

Podczas minionego tygodnia półkolonii nie zabrakło również spotkania z mistrzem Kung-Fu. Gość z wielką miłością i spokojem opowiadał dzieciom o Chinach skąd wywodzi się Kung-Fu. W czasie spotkania pokazał również kilka ciosów i układów sztuki walki. Podczas pokazu odwiedził dzieci przedstawiciel mediów, który również z wielkim zainteresowaniem przeprowadził wywiad z mistrzem oraz dziećmi. W sali świetlicy Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej oprócz sportu, gier zespołowych czy planszowych, wychowawcy przygotowali wiele atrakcyjnych zadań dla uczestników półkolonii.

Wykonywanie ozdób cieczą nienewtonowską, malowanie na folii, zdobienie materiałami swojego czworonożnego przyjaciela, malowanie twarzy i jeszcze wiele innych ciekawych zabaw zapełniły uczestnikom półkolonii czas spędzony w świetlicy.Jak zawsze, na koniec półkolonii czekała na dzieci wycieczka. Odbyła się ona do Muzeum Mleka  w Grajewie. Dzieci dowiedziały się wiele o produkcji mleka i przetworów mlecznych, poznały tajniki produkcji smakołyków mlecznych i mogły same wydoić krowę. Na koniec wizyty w muzeum odbyły się warsztaty pt :”Mleczny wir”. Zabawa była bardzo udana a wycieczka długo pozostanie w pamięci uczestników.

- Wszystko co dobre i interesujące szybko się kończy, więc i nasze dwa Turnusy dobiegły końca. Ostatni dzień obfitował w zabawy taneczne, wspólny śpiew. Uczestnicy otrzymali zasłużone dyplomy i upominki przez przedstawiciela Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Mamy nadzieję, że oba turnusy spodobały się dzieciom i za rok widzimy się ponownie. Do zobaczenia! Miłych i bezpiecznych wakacji - podsumowują organizatorzy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×