zdjecie 8434
zdjecie 8434
2016-08-24T10:59:05+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wakacje z TPD dobiegają końca [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. TPD Ostrołęka
REKLAMA

Około 500 dzieci skorzystało z wypoczynku organizowanego w ramach wakacyjnych kolonii i półkolonii przez ostrołęckie TPD. Najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki i powiatu odwiedzili m.in. Krynicę Zdrój, Słowację, Dolinę Popradu, Ustkę, Trójmiasto czy Wilno.

Wypoczynkiem wyjazdowym w tym roku objętych zostało ok. 230 dzieci, podopiecznych Oddziału Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce. Podczas wypoczynku zapewniono uczestnikom bardzo ciekawy program kulturalno-oświatowy. Dzieci zwiedziły m. in. Krynicę Zdrój, Słowację, Tylicz, Dolinę Popradu, czyli Nowy i Stary Sącz, Pasiekę „Barć” w Kamiannej, Muszynę, Park Miniatur Architektury Drewnianej Beskidu Sądeckiego. Wjechały kolejką gondolową na Jaworzynę, odbyła się również Wyprawa Odkrywców – Sławni co w Krynicy mieszkali.

Inna z grup wypoczywała w Ustce. W programie znalazła się m.in. wycieczka do Trójmiasta, Słupska, zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich, Muzeum Minerałów, Bunkrów Baterii Bluchera, rejs statkiem po morzu, wycieczki piesze po okolicy (promenada, port, molo, ruchomy most nad kanałem portowym.

Jeden z turnusów wakacyjnych kolonii odbywał się w Gawrych Rudzie. Tu na dzieci także czekały ciekaw atrakcje, a wśród nich m.in. wycieczka do Wilna, Muzeum Wigier w Starym Folwarku, Klasztor Kamedułów, rejs po jeziorze łodzią z przeszklonym dnem.

TPD nie zapomniało także o dzieciach, które z różnych względów nie wyjechały na kolonie. Dla nich przygotowano półkolonie (zajęcia świetlicowe), w których uczestniczyło 240 dzieci. W ramach programu kulturalno – rekreacyjnego zorganizowano warsztaty plastyczne, „Mam talent” – konkurs zdolności artystycznych, gry i zabawy ruchowe. Dzieci miały możliwość poznania dobytku regionu kurpiowszczyzny i techniki wycinanek kurpiowskich. Ponadto zapewniono dzieciom wycieczki do: Olsztyna, gdzie zwiedziły Obserwatorium, Planetarium, Muzeum Przyrody, starówkę, plażę miejską oraz do Wasilkowa. Tu dzieci zwiedziły skansen Białostockiego Muzeum Wsi, odwiedziły Sokolarnię oraz Jurajski Park Dinozaurów.

Uczestnikom półkolonii organizowano seanse filmowe w kinie „Jantar” oraz zajęcia na basenie i kręgielni, wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Ostrołęka, warsztaty w agencji reklamowej oraz spotkanie połączone z nauką udzielania I pomocy, spotkania z policjantem. Przez cały okres trwania półkolonii zadbano także o wyżywienie dostosowane do potrzeb grupy wiekowej dzieci.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×