eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Polska Liga Wraków: Wielkie ściganie w Lipnikach [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Polska Liga Wraków wróciła do powiatu ostrołęckiego. W Lipnikach, w gminie Łyse, odbyła się kolejna impreza z tego cyklu. Wraki ścigały się na specjalnie przygotowanym torze, a kibice z góry obserwowali całe zawody.

Z góry, bowiem tor w Lipnikach jest świetnie usytuowany do organizowania tego typu zmagań. Kibice zgromadzeni na górce mogą obserwować wyścig bez przeszkód, na każdym jego etapie. A było co oglądać - na starcie znów pojawiło się wiele ciekawych załóg. 

Po zakończeniu rywalizacji, przyszedł czas na to, co fani wraków lubią najbardziej - wyścig śmierci. Przyniósł on sporo emocji, a wygrała go załoga nr 10 z wiele mówiącymi hasłami na aucie "Jutro się wyklepie" oraz "Ostrów Maz. - miasto sexu i biznesu". Ci ostrowianie okazali się dobrymi ambasadorami swojego miasta, bo doskonale rozplanowali taktycznie cały wyścig, dzięki czemu mogli dojechać na metę. A to się liczyło, bowiem w wyścigu śmierci do końca dojeżdża... tylko zwycięzca (pozostali, z powodu różnych defektów i sytuacji losowych, utykają na trasie). 


Polska Liga Wraków organizuje wyścigi aut, które są zezłomowane, ale jeszcze mogą pojechać na specjalnie przygotowanym torze. Kierowcy modyfikują swoje pojazdy, są to głównie auta o wartości do 1000 zł, których nie szkoda nawet rozbić podczas wyścigu.

Auta są nieraz ciekawie przygotowane do wyścigu: specjalne modyfikacje i napisy są na porządku dziennym. Obowiązują jednak zasady bezpieczeństwa: sprawne muszą być pasy, auto musi mieć gaśnicę czy sprawne światło stop. Kierowca startuje w kasku.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×