zdjecie 5009
zdjecie 5009
2021-05-01T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Ponad 100 tys. odsłon. Interwencja ostrołęckiej policji oglądana na YouTube [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
25

Już ponad 100 tysięcy razy obejrzano nasz film z interwencji policji podczas konferencji prasowej polityków Konfederacji. Działacze tego ugrupowania nie nosili maseczek, za co czeka ich postępowanie sądowe - nie przyjęli bowiem mandatów. W serwisie Youtube rozgorzała dyskusja o działaniach policji.

Konferencja prasowa polityków Konfederacji odbyła się w czwartek 22 kwietnia w pobliżu budowy elektrowni Ostrołęka C przy ul. Krańcowej. Na miejscu stawili się lokalni i wojewódzcy działacze Konfederacji, a także poseł na Sejm RP Jakub Kulesza.

Zgromadzeni przedstawiciele Konfederacji nie używali maseczek zasłaniających usta i nos. Poseł Jakub Kulesza jeszcze przed konferencją wyjaśniał, że noszenia maseczek na świeżym powietrzu "nie rekomendują nawet rządowi eksperci". W miejscu, gdzie odbywała się konferencja, pojawiły się spore siły policji. Kilkunastu funkcjonariuszy przyglądało się temu, co działo się na parkingu przy ul. Krańcowej. Jeździł także radiowóz, z którego głośno puszczany był komunikat dotyczący stanu epidemii.

Nasze nagranie z interwencji policji obejrzano na Youtube już ponad 100 tysięcy razy. Internauci napisali też blisko tysiąc komentarzy. Głównie krytycznych dla interweniujących policjantów, choć funkcjonariusze przypominają, że epidemia wciąż trwa i zachęcają do zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

- W dalszym ciągu prosimy o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie. Pamiętajmy, że pandemia nadal trwa, a nasza beztroska i lekceważenie wprowadzonych dla bezpieczeństwa nas wszystkich obostrzeń może narazić postronne osoby na utratę zdrowia, a nawet życia - podkreślał podkom. Tomasz Żerański tuż po interwencji.Jedną z osób, która nie przyjęła mandatu i wobec której został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu, jest lider Konfederacji na okręg siedlecko-ostrołęcki Paweł Wyrzykowski. W mediach społecznościowych pokazał on... długopis, którym podpisał odbiór pouczenia podczas wizyty w Ostrołęce. - Tym samym długopisem napiszę sprzeciw do wyroku nakazowego i potwierdzę odbiór wyroku umarzającego - stwierdza pewny siebie działacz.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6  7 dk8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×