eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Poranek „na promilach”. Tak było w pierwszy dzień po świętach na lokalnych drogach

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Aż pięciu pijanych kierowców zatrzymano wczoraj na terenie powiatu ostrołęckiego podczas akcji „Trzeźwy poranek”. Najmłodszy z zatrzymanych kierowców miał 22 lata, najstarszy – 38. Wyniki badań każdego z nich oscylowały w okolicach 0,5 do 1 promila. Wszyscy zostali zatrzymani zaledwie w dwie godziny.

W trakcie świąt ostrołęccy policjanci wielokrotnie przypominali kierowcom, że nawet pomimo dłuższego upływu czasu od zakończenia spożywania wyskokowych trunków w ich organizmach może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu. Niestety jak wynika z podsumowania policyjnej akcji „Trzeźwy poranek” nie wszyscy kierowcy wzięli sobie do serce przekazywane apele o odpowiedzialność.

Wczoraj w ciągów zaledwie dwóch godzin mundurowi udaremnili jazdę 5 nietrzeźwym kierowcom.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pierwszy z nich 29-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zatrzymany w miejscowości Lipowy Las. Kierował hyundaiem mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany to 45 - letni kierujący oplem, również mieszkaniec naszego powiatu. Wpadł w Brodowych Łąkach mając w organizmie prawie promil alkoholu. Dodatkowo posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, który został wobec niego orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 37 - latek, mieszkaniec naszego powiatu także w Brodowych Łąkach. Kierował fordem mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. W tym przypadku kierowca nie posiadał także prawa jazdy. W Kadzidle zatrzymano 38 – latka, mieszkańca tej gminy, który jechał oplem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Ostatnim bezmyślnym kierowcą okazał się 22 – latek z terenu naszego powiatu, który wybrał się w podróż toyotą mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Niemal wszyscy zatrzymani twierdzili, że alkohol skończyli spożywać wieczorem. Dlatego powyższe sytuację są dobitym dowodem na to, że nawet następnego dnia w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu. Nieodpowiedzialnych kierowców oprócz zatrzymanych praw jazdy czekają także wysokie kary finansowe, które mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- mówi kom. Żerański.

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg niebezpiecznych kierowców, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Mundurowi w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych przeprowadzają na terenie naszego miasta i powiatu kontrole trzeźwości kierowców. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×