eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Święta Wielkanocne w policyjnych statystykach. Działo się sporo

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Awantury domowe, przemoc wobec członków rodziny, pijackie rozróby, pijani kierowcy, wypadki drogowe – tak niestety wyglądały świąteczne dni w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Policja podsumowuje kilka ostatnich dni.

Jak co roku w okresie świątecznym do czuwania nad bezpieczeństwem mieszkańców kierowana jest większa liczba policjantów. Swoje działania mundurowi rozpoczęli już w Wielki Piątek i były kontynuowane jeszcze dziś o pranku, kiedy to sprawdzano trzeźwość kierowców poruszających się po lokalnych drogach.

Zwracano uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz „brawurowych" kierowców. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego miasta i powiatu. W działaniach wzięło udział kilkuset funkcjonariuszy.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Rodzinne awantury, przemoc, zakłócanie spokoju

Łącznie od piątku ostrołęccy policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, w dużej mierze dotyczących kłótni rodzinnych oraz zakłócania spokoju. W zdecydowanej większości interwencje te związane były ze spożywaniem alkoholu.

Niestety w wielu przypadkach agresorzy próbowali załatwiać sprawy rodzinne przy użyciu pięści. W związku z powyższym w policyjnym areszcie zatrzymano 4 mężczyzn podejrzewanych o stosowania przemocy domowej.

- dodaje kom. Żerański.

W jednym z przypadków konieczne było użycie środków przymusy bezpośredniego, by skutecznie ostudzić krewkiego „damskiego boksera”. 39-latek wszczął awanturę z własną żoną. W ruch poszły pięści, padały wyzwiska. Awanturnik znęcał się nad swoją żoną w obecności trójki małych dzieci.

Po przyjeździe policyjnego patrolu 39 - latek swoją agresję skierował na interweniujących umundurowanych policjantów, czym zmusił ich do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci pałki służbowej oraz gazu, co przyniosło oczekiwany efekt. Ostatecznie został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- relacjonuje rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Niebezpiecznie także na drogach

W ostatnich dniach niezbyt bezpiecznie było także na drogach. W dużej mierze przyczyniło się do tego kilku kierowców, którzy wsiedli „za kółko” po suto zakrapianych imprezach lub domorośli rajdowcy, którzy pomylili miejskiej uliczki i lokalne drogi z torem wyścigowym.

Na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych, w którym śmierć na miejscu poniósł 42- motocyklista. Natomiast w drugim przypadku pijany kierowca uderzył w drzewo - został zabrany do szpitala. Mundurowi udaremnili także jazdę 12 pijanym kierowcom, wszyscy stracili swoje prawa jazdy. Jeden z nich był na tyle nieodpowiedzialny, że kierował ciągnikiem siodłowym z naczepą mając prawie 3,5 promila alkoholu. Tylko podczas dzisiejszego poranka do chwili obecnej mundurowi zatrzymali 6 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

- mówi kom. Żerański.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×