2013-10-04T15:44:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Porozumienie programowe Jarosława Gowina z PJN

REKLAMA
Jarosław Gowin, Paweł Kowal, fot. jgowin.pl
REKLAMA

Byli członkowie Platformy Obywatelskiej, posłowie Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek podpisali w Sejmie porozumienie o współpracy programowej z przedstawicielami partii Polska Jest Najważniejsza, m.in. Pawłem Kowalem, Markiem Migalskim i Jackiem Pilchem.

W ramach współpracy powstać mają wspólne zespoły eksperckie. PJN będzie również wspierać akcje Godzina Dla Polski.

Poniżej treść porozumienia o współpracy programowej

Polska potrzebuje porozumienia środowisk, które nie godzą się na nieskuteczne rządy, na marnotrawienie pieniędzy podatników i na jałowe polityczne spory. Potrzebny jest nowy impuls, wspólne wyznaczanie celów i wspólne działanie na rzecz ich realizacji. Przyświecać nam w tym musi rozumienie polityki jako służby na rzecz dobra wspólnego i polskiej racji stanu.

Polska jest dziś krajem wielkiej szansy, której nie możemy zmarnować. Potrzebujemy dobrej polityki na rzecz rodzin: skutecznych mechanizmów wsparcia dla osób decydujących się na potomstwo, rozwiązania problemów bezrobocia i braku mieszkań. Dobra polityka oznacza wyjście naprzeciw oczekiwaniom i ambicjom tych, którzy chcą w Polsce pracować, rozwijać się i bogacić. Państwo nie może im w tym przeszkadzać. Musimy przywrócić zaufanie obywateli do państwa i zaufanie między pracodawcami i pracownikami. Zamiast straszyć Polaków kolejnymi podwyżkami podatków, trzeba stworzyć równe szanse na rozwój dla mieszkańców polskich miast i wsi. Dlatego trzeba postawić na przedsiębiorczość, aktywność i solidarność Polaków. Musimy tak zreformować nasze państwo by było sprawniejsze a jednocześnie znacznie mniej administracyjnie rozrośnięte niż obecnie.

Tylko razem możemy zaproponować takie zmiany w państwie, które pozwolą zrealizować nowy, odważny i ambitny program dla Polski. Program, dzięki któremu Polska zajmie należne jej miejsce wśród najważniejszych państw Unii Europejskiej. Zaproponujemy plan współpracy na tym polu dla szerokiego spektrum środowisk politycznych i obywatelskich.

Aby dokonać w naszym kraju rzeczywistej zmiany potrzebujemy wielkiej koalicji ludzi, którzy dostrzegają tę potrzebę i którzy chcą poświęcać swój wolny czas na rzecz pracy dla dobra Polski. Zapraszamy do współpracy stowarzyszenia, fundacje, środowiska polityczne i samorządy – w ramach niepartyjnego, ale nastawionego na zmiany w Polsce porozumienia ludzi dobrej woli.

Rozpoczynamy współpracę między środowiskami skupionymi wokół Jarosława Gowina i partią Polska Jest Najważniejsza. Będziemy tworzyć wspólne zespoły programowe, które czerpiąc z dotychczasowego dorobku naszych środowisk wypracują skuteczne pomysły na dobre rządzenie. Członkowie i sympatycy PJN włączają się również do akcji Godzina dla Polski, w ramach której będziemy budować przestrzeń obywatelskiej współpracy na rzecz naszych postulatów.

Zwracamy się do wszystkich tych, dla których praca na rzecz dobra wspólnego znaczy więcej niż lojalność wobec partyjnych przywódców: działajmy razem. Rzeczpospolita jest jedna.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6