eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Marcin Grabowski pierwszy raz na mównicy. O czym mówił poseł z Ostrołęki? [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Poseł PiS Marcin Grabowski po raz pierwszy wystąpił na mównicy w X kadencji Sejmu. Wypowiedział się w trakcie obradowania nad projektem w sprawie powołania komisji śledczej do spraw tzw. afery wizowej. Ostrołęczanin zaapelował o "zajęcie się konkretami".

To był sejmowy debiut Marcina Grabowskiego: poseł PiS z Ostrołęki wyszedł na mównicę podczas dyskusji w sprawie możliwego powołania sejmowej komisji śledczej dotyczącej tzw. afery wizowej. Projekt uchwały dotyczy "powołania Komisji śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców" na terytorium Polski od 1 stycznia 2019 r. do 20 listopada 2023 r.

Ostatecznie projekt został skierowany do Komisji Ustawodawczej. Wcześniej jednak mieliśmy okazję wysłuchać posła z Ostrołęki.

- Pani marszałek, wysoka izbo, szanowni państwo. Przyszło mi w zaszczycie pierwszy raz w tej kadencji, X kadencji naszego parlamentu, zabrać głos, dziękuję pani marszałek za to, że z tego miejsca zaszczytnego dla Polaków, mogę wypowiedzieć się - rozpoczął Grabowski.

Później poseł z Ostrołęki odniósł się do ostatnich miesięcy:

Jeszcze nie tak dawno, miesiąc temu, dwa miesiące temu, trzy miesiące temu, szliśmy, do wyborów, w których każdy z nas gdzieś tam chciał przekonać tych wyborców, którzy mieli na nas zagłosować. Z tego, co pamiętam, państwo szliście z hasłem, żeby odsunąć PiS od władzy.

Za tę wypowiedź Grabowski... dostał brawa - w większości od polityków sejmowej większości.

- To był ten państwa program wyborczy. Dzisiaj, po 15 października, idziecie państwo z hasłem tym samym. I, szanowni państwo, ja bym bardzo prosił żebyśmy się zajęli konkretami. Dziś mamy jedną komisję, drugą, trzecią, mówicie o kolejnych... Myślę, że Polacy czekają na konkrety. Dziękuję, wszystkiego dobrego! - zakończył Grabowski.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×