eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł Grabowski pytał o wojsko w Ostrołęce. Tusk obiecał, ale nie odpowiedział

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Donald Tusk wciąż nie odpowiedział na pytanie posła Marcina Grabowskiego w sprawie jednostki wojskowej w Ostrołęce. Miał to zrobić na piśmie w ciągu kilku dni.

12 grudnia w Sejmie Donald Tusk wygłosił swoje expose, po czym Sejm udzielił jemu rządowi wotum zaufania. Po expose Donalda Tuska posłowie mogli zadawać mu pytania. Skorzystał z tej okazji również poseł w Ostrołęce.

- Ja chciałbym z tego miejsca również zadać pytanie panu premierowi. Moi przedmówcy już wielokrotnie wspominali jednostki wojskowe. Na początku tego roku pan minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił bardzo dobrą wiadomość o powstaniu Pułku Przeciwlotniczego w Ostrołęce - zaczął poseł Marcin Grabowski, po czym zadał pytanie:

Panie premierze, moje pytanie jest następujące: czy będzie kontynuowana ta linia obecnego rządu? (...) Bezpieczeństwo jest priorytetem! A dzisiejszy dzień pokazuje, że to bezpieczeństwo jest zagrożone.

Premier Tusk na pytania, w tym te posła Grabowskiego, nie odpowiedział.

"Otrzymacie państwo na każde pytanie, które było pytaniem, a nie politycznym manifestem, odpowiedź na piśmie. I dostanie tę odpowiedź, każda z pań i każdy z panów posłów, na piśmie do czasu, kiedy spotkamy się następny raz w tej sali, a więc to będzie początek przyszłego tygodnia" - stwierdził.

Zapytaliśmy posła Marcina Grabowskiego, czy Donald Tusk udzielił mu już odpowiedzi na pytanie. Poseł sprawdził skrzynki mailowe, skrzynki w Sejmie i... nic! Odpowiedzi od premiera, jak nie było, tak nie ma.

- Długo to trwa - skomentował poseł Grabowski, zastanawiając się, czy przypadkiem nie jest to preludium do planów likwidacji jednostek wojskowych.


Aktualizacja: Po naszej publikacji premier Tusk odpowiedział posłowi Grabowskiemu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×