eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Poseł PSL odpowiada politykowi PiS: To, co robicie w Ostrołęce, to jest dopiero zdrada

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Poseł Jarosław Rzepa z PSL publicznie odpowiedział posłowi Markowi Suskiemu, który oskarżał opozycję o posiadanie "mentalności zdrajców". - To, co robicie w Ostrołęce, to jest dopiero zdrada - napisał parlamentarzysta ludowców w mediach społecznościowych.

Posłowie opozycji wnioskowali na wczorajszym posiedzeniu Sejmu o przywrócenie do porządku obrad informacji rządu w sprawie kopalni Turów. Poseł PiS Marek Suski złożył wniosek przeciwny.

- Skandalem jest to, że taka mentalność zdrajców, która dominuje na opozycji, powoduje, że stajecie po stronie innego państwa w sporze z Polską. Hańba - powiedział poseł PiS.

Do tych słów odniósł się w mediach społecznościowych poseł PSL Jarosław Rzepa.

- Niech pan zostawi już te gierki słowne bo ich pan nie rozumie. Wolałbym aby zajął się pan patriotyzmem tym gospodarczym, bo to co robicie w Ostrołęce to jest dopiero zdrada - odpowiedział.Posłowi PSL, podobnie jak całej opozycji, chodziło zapewne o kwestię elektrowni. Elektrownia C w Ostrołęce, której budowa wstrzymana została w ubiegłym roku, miała być pierwotnie zasilana węglem. Projekt ten został jednak zawieszony z powodu problemów w finansowaniu inwestycji oraz w związku z kwestiami środowiskowymi. Gdy jeden z inwestorów – Grupa Energa – przejęta została przez koncern PKN Orlen, zapadła decyzja o zmianie sposobu zasilania elektrowni z węgla na gaz. Wpływ na taką decyzję miało wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, czyli bardziej restrykcyjna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Obecnie rozbierane są niepotrzebne elementy budowy elektrowni węglowej. Dotychczasowa budowa kosztowała ponad miliard złotych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×