eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Posłanka Cwalina-Śliwowska o językach regionalnych. "Żywa część kultury" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 6558
REKLAMA
zdjecie 6558
Posłuchaj

Posłanka z Ostrołęki Żaneta Cwalina-Śliwowska (Polska 2050) zabrała głos z sejmowej mównicy. "Wspólnoty mówiące własnym językiem lub etnolektem to nie tylko dziedzictwo, ale żywa część naszej wspólnej kultury" - mówiła.

W Sejmie rozpatrywano dziś sprawozdanie Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.

- Tak naprawdę rozmawiamy dziś o skuteczności instytucji dialogu społecznego. Warto przy okazji przypomnieć, jak ważne jest wspieranie języków regionalnych oraz pielęgnowanie lokalnych tożsamości kulturowych. Wspólnoty mówiące własnym językiem lub etnolektem to nie tylko dziedzictwo, ale żywa część naszej wspólnej kultury - mówiła posłanka z Ostrołęki Żaneta Cwalina-Śliwowska (Polska 2050).

Cała jej wypowiedź w nagraniu wideo.


Poselska nowelizacja ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym ma na celu zapewnienie przez Kancelarię Sejmu obsługi merytorycznej i administracyjnej dla wchodzących w skład Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych (Komisji Wspólnej) przedstawicieli mniejszości oraz społeczności, których członkowie posługują się językiem regionalnym. Koszty mają być pokrywane z budżetu państwa - ze środków którymi dysponuje szef Kancelarii Sejmu.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15  16 dk17  18 dk19 dk20 dk21
dk22  23  24  25  26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×