zdjecie 7419
2013-06-20T16:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Postrach piratów drogowych będzie testowany w Ostrołęce? [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7419
Nowoczesny fotoradar testowany w Ostrołęce jest w stanie jednocześnie monitorować 32 pojazdy/fot. eOstrołęka.pl

Ostrołęka jest pierwszym miastem w Polsce, w którym zaprezentowano jeden z najnowocześniejszych systemów służących m.in. do pomiaru prędkości, umożliwiającym jednoczesne śledzenie nawet do 32 pojazdów poruszających się po sześciu pasach ruchu.

PoliScan, system Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym opiera się na najnowocześniejszej technologii laserowej. Poza pomiarem prędkości czy analizie natężenia ruchu drogowego, stanowi doskonałe narzędzie analityczne i pomiarowe możliwe do wykorzystania przez merytoryczne wydziały UM w Ostrołęce. Obecnie system użytkowany jest miedzy innymi w USA, krajach zatoki Perskiej, Szwajcarii, Niemczech, Czechach, Francji, Litwie, Łotwie, Estonii.

System może być użytkowany w trybie mobilnym i stacjonarnym. Z odległości około 75 metrów rozpoznaje on i monitoruje pojazd. PoliScan rozpoznaje auta ciężarowe od osobowych i mierzy ich prędkość. Jeśli pojazd przekracza dozwoloną prędkość, dane o nim są zapisywane. System jest także wstanie rozróżnić i monitorować oddzielnie auta jadące w niewielkiej odległości od siebie czy zmieniające pas ruchu.

- Istnieje szansa na testowanie tych nowoczesnych urządzeń w Ostrołęce w ramach pilotażowego programu Red Light, który od kilku miesięcy dostarcza nam dane statystyczne o natężeniu ruchu oraz identyfikuje kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta, Witosa i Bogusławskiego. Po podpisaniu stosownego porozumienia system PoliScan na okres około pół roku nieodpłatnie zostanie udostępniony ostrołęckiej straży miejskiej – powiedział nam Janusz Pawelczyk, doradca prezydenta Ostrołęki do spraw bezpieczeństwa.

Z systemem PoliScan zapoznali się m.in. prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, komendant Straży Miejskiej Piotr Liżewski wraz z podległymi mu funkcjonariuszami, przedstawiciele policji z zastępcą naczelnika wydziału ruchu drogowego Piotrem  Stachurskim, doradca prezydenta Janusz Pawelczyk. Po spotkaniu teoretycznym uczestnicy przenieśli się na ostrołęcką obwodnicę, gdzie w praktyce przedstawiono możliwości systemu.

Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7419