zdjecie 65
2013-06-20T16:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Postrach piratów drogowych będzie testowany w Ostrołęce? [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Nowoczesny fotoradar testowany w Ostrołęce jest w stanie jednocześnie monitorować 32 pojazdy/fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ostrołęka jest pierwszym miastem w Polsce, w którym zaprezentowano jeden z najnowocześniejszych systemów służących m.in. do pomiaru prędkości, umożliwiającym jednoczesne śledzenie nawet do 32 pojazdów poruszających się po sześciu pasach ruchu.

PoliScan, system Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym opiera się na najnowocześniejszej technologii laserowej. Poza pomiarem prędkości czy analizie natężenia ruchu drogowego, stanowi doskonałe narzędzie analityczne i pomiarowe możliwe do wykorzystania przez merytoryczne wydziały UM w Ostrołęce. Obecnie system użytkowany jest miedzy innymi w USA, krajach zatoki Perskiej, Szwajcarii, Niemczech, Czechach, Francji, Litwie, Łotwie, Estonii.

System może być użytkowany w trybie mobilnym i stacjonarnym. Z odległości około 75 metrów rozpoznaje on i monitoruje pojazd. PoliScan rozpoznaje auta ciężarowe od osobowych i mierzy ich prędkość. Jeśli pojazd przekracza dozwoloną prędkość, dane o nim są zapisywane. System jest także wstanie rozróżnić i monitorować oddzielnie auta jadące w niewielkiej odległości od siebie czy zmieniające pas ruchu.

- Istnieje szansa na testowanie tych nowoczesnych urządzeń w Ostrołęce w ramach pilotażowego programu Red Light, który od kilku miesięcy dostarcza nam dane statystyczne o natężeniu ruchu oraz identyfikuje kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta, Witosa i Bogusławskiego. Po podpisaniu stosownego porozumienia system PoliScan na okres około pół roku nieodpłatnie zostanie udostępniony ostrołęckiej straży miejskiej – powiedział nam Janusz Pawelczyk, doradca prezydenta Ostrołęki do spraw bezpieczeństwa.

Z systemem PoliScan zapoznali się m.in. prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, komendant Straży Miejskiej Piotr Liżewski wraz z podległymi mu funkcjonariuszami, przedstawiciele policji z zastępcą naczelnika wydziału ruchu drogowego Piotrem  Stachurskim, doradca prezydenta Janusz Pawelczyk. Po spotkaniu teoretycznym uczestnicy przenieśli się na ostrołęcką obwodnicę, gdzie w praktyce przedstawiono możliwości systemu.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :
Materiał filmowy 2 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×