W poniedziałek, 17 listopada, w Ostrowi Mazowieckiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy 3 Maja samochód osobowy potrącił 29-letniego mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń ostrowskich policjantów z ruchu drogowego, którzy pilnie przybyli na miejsce wypadku, warunki na drodze były teoretycznie dobre – do potrącenia doszło na prostym i oświetlonym odcinku jezdni.
Okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych
Z policyjnych ustaleń wynika, że 37-letni kierujący samochodem marki Peugeot nie zachował należytej ostrożności i uderzył w 29-latka, który prawidłowo przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Siła uderzenia była na tyle duża, że pieszy doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował go do szpitala.
Uczestnicy wypadku byli trzeźwi
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości obu uczestników zdarzenia. Zarówno 37-letni kierowca, jak i 29-letni pieszy – obaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego – byli trzeźwi w chwili wypadku.
Na miejscu zdarzenia przez dłuższy czas pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczając ślady, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności i przyczyn tego wypadku.
Apel policji o ostrożność
To zdarzenie jest kolejnym przypomnieniem o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Jesienna aura, szybko zapadający zmrok i mniejsza widoczność wymagają od kierowców zdjęcia nogi z gazu, a od pieszych – upewnienia się, że wejście na jezdnię jest bezpieczne, nawet na oświetlonym odcinku drogi.



zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstrołęka.pl


![Wypadek na DK60. Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2025/m/wypadek_sielc.jpg)
![Wypadek w Ostrołęce. Zderzenie na skrzyżowaniu Bogusławskiego i Piłsudskiego. Jedna osoba ranna [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2025/m/69e7a418-2f60-44d0-b12b-9b10618e1a89.jpg)
2
3
10
25