eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Powiat ostrołęcki z nowym mostem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3121
zdjecie 3121
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 3121
Wkrótce zostanie oficjalnie otwarty most na trasie Sul - Lipniki w gminie Łyse. Obecnie trwają tam intensywne prace remontowo- budowlane. Termin zakończenia robót upływa 30 listopada. W ramach inwestycji przebudowano most oraz drogę dojazdową.

Przeprawa wzbogaciła się o dodatkową kładkę pieszo- rowerową o szerokości ponad 2 metrów, zabezpieczoną barierami o specjalnej, żywicznej nawierzchni. Ponadto zostały wykonane wzmocnienia brzegów- nasypów (z betonu i kamieni polnych) oraz schody do rzeki (usytuowane zostały pomiędzy kładką a mostem). Całość zyskała barierki energochłonne oraz estetyczny wygląd nawiązujący do symboliki barw powiatu ostrołęckiego (żółty, zielony, niebieski). Do przeprawy prowadzą chodniki z kostki brukowej.

Inwestycja obejmowała także przebudowę jezdni na odcinku około 3 km. Droga została poszerzona i wzbogacona o ścieżkę o długości ponad 4 km. Po remoncie trasa ma 8 metrów szerokości (2 metry wyłączono na ścieżkę). Wykonano odwodnienie, podbudowę (z kruszywa łamanego) oraz nawierzchnię bitumiczną. Ponadto prace obejmowały budowę chodników i parkingów (w miejscowości Lipniki) oraz zatok autobusowych. Ustawiono też znaki drogowe.

- Inwestycja realizowana była dzięki pozyskanym pieniądzom z Ministerstwa  Transportu i Gospodarki Morskiej. Otrzymaliśmy też dotację w wysokości pół miliona złotych z budżetu gminy Łyse.  Jest to kolejne zadanie, które powiat wykonał w partnerstwie z innymi samorządami - podkreśla Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.

Droga oraz most zostaną oddane do użytku na początku grudnia.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18  19  20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×