zdjecie 473
2017-01-10T11:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pożar na cmentarzu. W Nowej Wsi mają tego dość [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Wczoraj strażacy ponownie gasili śmieci w kontenerze na cmentarzu w Nowej Wsi Zachodniej. Pożary powtarzają się cyklicznie, a okoliczni mieszkańcy mają już tego dość. - Trzeba coś z tym zrobić - mówi jeden z nich.

Notoryczne pożary na cmentarzu

To właśnie jeden z naszych czytelników poinformował nas o pożarze, do którego doszło w poniedziałek 9 stycznia około godziny 14.45. Był on jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia, powiadomił też straż pożarną. Strażacy przyjechali na miejsce i ugasili płomienie.

- Paręnaście kroków od cmentarza widzę dym. Pierwsze co mi przychodzi na myśl: ktoś podpalił śmieci w kontenerze.  Niezwłocznie zadzwoniłem na straż pożarną, powiadomiłem o zaistniałej sytuacji, wspominając o powtarzaniu się notorycznie tejże sytuacji już wcześniej - mówi.

Osoba, która powiadomiła nas o tym incydencie ma rację. Taka sytuacja powtarzała się już w przeszłości. Kilka minut zajęło nam dotarcie do dawnych komunikatów straży pożarnej, z których wynika, że pożary kontenera na cmentarzu w Nowej Wsi Zachodniej miały miejsce 3 listopada 2015 roku i 24 kwietnia 2016 roku. Jak zaznacza czytelnik, takich incydentów mogło być więcej. Mało tego, sugeruje, że są świadkowie poniedziałkowego zdarzenia.

- Nie tylko ja byłem w pobliżu cmentarza, a jestem prawie pewny, że była choć jedna osoba, która widziała dokładnie kto zaprószył ogień, ale nie zareagowała. Nie jest to pierwszy raz, jak już wcześniej wspomniałem. Toczymy z tym walkę kilkuletnią, ale miara się przebrała. Trzeba w końcu coś z tym zrobić - mówi mieszkaniec Nowej Wsi Zachodniej.

Mimo wielu pism, nic się nie zmieniło

Strażacy rzeczywiście przyjęli wczoraj zgłoszenie o pożarze kontenera, o czym świadczy oficjalny komunikat. - W miejscowości Nowa Wieś gm. Olszewo-Borki o godz. 14.54 zgłoszono pożar śmieci w kontenerze - czytamy. Zarówno w przypadku tego, jak i poprzednich zdarzeń, prawdopodobną przyczyną pożarów było zaprószenie ognia. Oficjalnie nie ma jednak żadnych świadków tego zdarzenia.

O sprawę zapytaliśmy także w Urzędzie Gminy Olszewo-Borki. Tam dowiedzieliśmy się, że umowy na wywóz śmieci podpisywane są jedynie z indywidualnymi użytkownikami, z kolei śmieci z cmentarza są wywożone przez prywatną firmę według indywidualnych umów w razie potrzeby, czyli w przypadku zapełnienia kontenera. Próbowaliśmy kontaktować się także z nowowiejską parafią, lecz we wtorkowe przedpołudnie nikt nie odbierał telefonu.

Czytelnik, który zwrócił się do nas z prośbą o nagłośnienie problemu pożarów kontenera na cmentarzu w Nowej Wsi Zachodniej, apeluje o pomoc w wyjaśnieniu sprawy. Według niego, mieszkańcy mają dość pożarów śmieci niekorzystnie wpływających na środowisko. Interwencje w tej sprawie dotychczas nie przynosiły efektów.

- Mieszkańcy ulicy Kościelnej kierowali pisma do gminy i ochrony środowiska w Ostrołęce. Pisano o tym także w gazetach już wiele lat temu. Nadal nic się nie zmieniło! Sprawiedliwości musi stać się zadość i ktoś musi ponieść konsekwencje za zatruwanie mieszkańców i środowiska - kończy.

Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×