2018-03-05T20:34:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Pożar z tragicznym finałem w Łęgu Przedmiejskim [FOTO]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Dziś w godzinach popołudniowych w Łęgu Przedmiejskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu szybko pojawili się strażacy, ale na ratunek dla około 60-letniego mężczyzny było już za późno.

O godz. 12:19 do Stanowiska Kierowania PSP w Ostrołęce wpłynęło zgłoszenie o pożarze murowanego budynku mieszkalnego pokrytego blachodachówką w Łęgu Przedmiejskim. Do pożaru zadysponowane zostały 3 zastępy gaśnicze z JRG PSP Ostrołęka, OSP Lelis i OSP Łęg Przedmiejski. Po dojeździe zastępów gaśniczych okazało się, że całe wnętrze budynku było wypełnione gęstym dymem. Z informacji osób postronnych wynikało, że wewnątrz może znajdować się osoba. W celu ugaszenia pożaru strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego i latarki weszli do wnętrza budynku, podali 1 prąd wody na źródło pożaru oraz jednocześnie przystąpili do przeszukania pomieszczeń.

Niestety, w jednym z nich znaleziono ciało mężczyzny w wieku ok. 60 lat z licznymi oparzeniami i zwęgleniem tkanek. Lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenie sprawdzono kamerą termowizyjną czy nie występują inne źródła ognia, a następnie za pomocą wentylatora oddymiono wnętrze budynku. W wyniku pożaru spaliła się część podłogi w pomieszczeniu objętym ogniem oraz wyposażenie wnętrza pokoju. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogła być wada elektrycznego urządzenia grzewczego, którym mężczyzna dogrzewał wnętrze domu, jednak właściwą przyczynę podczas dochodzenia ustali Policja. Akcja, w której brało udział 18 strażaków, trwała ponad 3 godziny.

- W związku z utrzymującym się sezonem grzewczym komenda miejska państwowej straży pożarnej w ostrołęce zaleca: nie eksploatować uszkodzonych instalacji i urządzeń grzewczych zarówno elektrycznych, gazowych jak również na paliwo stałe, wykonywać okresowe czyszczenie kanałów kominowych i wentylacyjnych - zaniedbania tych czynności często są przyczyną śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, podłoga łatwo zapalna przed drzwiczkami palenisk powinna być zabezpieczona pasem materiału niepalnego o szerokości co najmniej 0,3 m, używać tylko tych urządzeń grzewczych, które posiadają krajowe atesty i dopuszczenia - przypomina mł. bryg. Robert Chodkowski, oficer prasowy KM PSP Ostrołęka.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4