eOstroleka.pl
Region,

Pożegnanie śp. Mariana Krupińskiego. Uroczystości pogrzebowe w Wąsewie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
Pożegnanie śp. Mariana Krupińskiego. Uroczystości pogrzebowe w Wąsewie, fot. eOstroleka.plPożegnanie śp. Mariana Krupińskiego. Uroczystości pogrzebowe w Wąsewie, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Rodzina, przyjaciele, samorządowcy i wdzięczni mieszkańcy naszego regionu pożegnali Mariana Krupińskiego - samorządowca, wieloletniego radnego Sejmiku województwa mazowieckiego, zasłużonego działacza Polskiego Stronnictwa Ludowego. Krupiński zmarł 27 listopada w wieku 74 lat.

Ostatnie pożegnanie śp. Mariana Krupińskiego odbyło się w jego rodzinnych stronach. Msza święta żałobna odprawiona została w wąsewskim kościele, a następnie nastąpiło odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na miejscowy cmentarz.

Choć wiele słów pożegnań padło wcześniej w mediach społecznościowych, to dziś wielu lokalnych polityków osobiście przybyło na uroczystości, by pożegnać swojego kolegę, z którym współpracowali dla dobra małych ojczyzn.

"Ciągle w delegacji dla spraw społecznych"

Na uroczystości pogrzebowe śp. Mariana Krupińskiego przybyło wiele osób, chcących pożegnać zasłużonego działacza społecznego. Wieniec dotarł nawet z Sejmu RP - od wicemarszałka tej izby Piotra Zgorzelskiego.

- Jest wielkim wyjątkiem, że w czasach współczesnych taki pogrzeb, tyle ludzi ofiarowuje swój czas, by być tu, by spełnić to, co sumienie nakazuje. By wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych takiego człowieka. Trzeba wspomnieć, że jest nas tu kilku księży i każdy z nas ogromnie zawdzięcza śp. Marianowi Krupińskiemu jego życzliwość, serdeczność. On był, jako praktykujący katolik, ciągle w delegacji dla spraw społecznych... Każdy z nas, tak jak tu jest, może być wyrazicielem takiego zdania: jesteśmy wdzięczni panu Bogu za takiego człowieka w jego afirmacji życiowej, społecznej, religijnej, kulturowej. W tym wszystkim, w co wkładał serce, czas - mówił w homilii ks. Leszek Rukat, przypominając:

To co dobre i szlachetne trzeba przypominać, bo dobro rodzi dobro.

Na koniec uroczystości żałobnej głos zabrał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. 

- Odejście śp. Mariana Krupińskiego pozostawiło w nas wszystkich dotkliwą pustkę, wielki żal i smutek. Był on wspaniałym, serdecznym i uczynnym człowiekiem, jednym z filarów mazowieckiej samorządności. Naszym przyjacielem, całym sercem zaangażowany w sprawy naszego regionu - wskazał. "Wierzę, że pamięć o tak szanowanym człowieku pozostanie żywa wśród mieszkańców naszego regionu" - dodał Struzik. 

"Marianie drogi, za wcześnie"

Europoseł Jarosław Kalinowski podkreślił, że śp. Marian Krupiński "całe swoje życie niestrudzenie poświęcił Ostrołęce, Kurpiowszczyźnie, Mazowszu".

- Był bardzo doświadczonym i skutecznym w działaniu samorządowcem. Był niestrudzonym działaczem społecznym, który pielgrzymował po całym subregionie ostrołęckim z dobrym sercem, dobrym słowem i zawsze z pytaniem: czy jest tu jakaś sprawa, w której mógłby pomóc. Nie znam w naszym regionie drugiej osoby, która by poświęcając czas nawet własnej rodziny, nie setki a tysiące odbyła spotkań. Przyjmował zaproszenia od władz gmin, ale też od kół gospodyń wiejskich, od zespołów ludowych, zespołów śpiewaczych, od strażaków ochotników i od niezliczonej ilości organizacji społecznych. Oni wiedzieli, że on jest ich niezawodnym, dobrym, najserdeczniejszym przyjacielem i wsparciem - powiedział Kalinowski, dodając:

Żegnam Cię w imieniu koleżanek, kolegów z PSL subregionu ostrołęckiego. Żegnam Cię w imieniu rodziny ludowej, której sprawiłeś wielką, ogromną wyrwę.

"Marianie drogi, za wcześnie" - powiedział wójt gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk. 

- Tak wiele Ci zawdzięczamy. Zaczynając od pojedynczych osób, poprzez sprawy wielu gmin powiatów, sprawy strażaków, kół gospodyń wiejskich, kół łowieckich, stowarzyszeń i zakładów pracy. Byłeś zawsze chętny do pomocy. Podziwialiśmy twój spokój, opanowanie, optymizm i życzliwy uśmiech, który dziś widzimy na zdjęciu przy twojej trumnie. Zapamiętamy cię, jako człowieka służącego ludziom - podkreślił włodarz gminy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×