2018-10-26T18:28:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Premier Morawiecki w Ostrołęce. "Nie trzeba stąd wyjeżdżać" [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
13
8
107

Dziś w Ostrołęce gościł sam premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie zorganizowano w kameralnym gronie w Galerii Ostrołęka. Miało ono formę briefingu prasowego.

Premier Mateusz Morawiecki spotkanie z prezydentem Januszem Kotowskim i niewielką grupą wybrańców rozpoczął od wychwalenia Ostrołęki. Wskazał także na nowy pomysł, jakim jest powstanie parku 100-lecia Niepodległości nad Narwią.

- Ostrołęka to wspaniała historia, miasto królewskie, miasto na łuku triumfalnym w Paryżu, miasto, w którym była bitwa powstania listopadowego. To też wspaniała przyszłość, bo widzę jak się Ostrołęka rozwija pod rządami prezydenta Kotowskiego. Pokazywał mi parę obszarów, które się zmieniają. Chociażby taki pomysł, żeby nad Narwią powstał park 100-lecia niepodległości. To wspaniała idea historyczna, także dobry pomysł dla mieszkańców Ostrołęki w celach rekreacyjnych - mówił.

Padły także deklaracje dotyczące ostrołęckiej elektrowni. - Bardzo ważna elektrownia w tej części polski, w naszym systemie będzie odgrywała kluczową rolę. Ten, kto wydaje kilkaset milionów złotych, nie po to żeby nie dokończyć dzieła. To bardzo ważny element zarządzania energetyką w całym kraju. Wybór padł na Ostrołękę, dzięki panu prezydentowi, który zabiegał o to w ministerstwie energii - dodał premier.

Co najbardziej potrzebne jest Ostrołęce? Według szefa rządu jest to praca dla młodych ludzi, która pozwoli zapewnić miastu kolejną młodość i zapobiegnie masowym wyjazdom młodych.

- Potrzebna jest praca. Dla młodych ta elektrownia i wszystkie z nią związane przedsiębiorstwa to będzie lepsza przyszłość dla Ostrołęki. Cieszę się, że pan prezydent wywalczył tego typu inwestycję. To bardzo ważne, żeby młodzi ludzie stąd nie wyjeżdżali. Najlepszym gwarantem jest prezydent Janusz Kotowski, ja po prostu w to głęboko wierzę, bo znam pana prezydenta. Najbardziej na tym mi zależy żeby Ostrołęka rozwijała się jeszcze lepiej, gdy przez ponad 20 lat była miastem wojewódzkim. Jest możliwe, by Ostrołęka miała kolejną młodość. Ostrołęka innowacyjna, dla młodzieży, po to właśnie jest nasz program start-upów, zachęcamy do szerokiego korzystania z tych programów. Nie trzeba stąd wyjeżdżać, chcemy, żeby Polska była Polską równych szans - stwierdził Morawiecki.

Wizyta premiera w Ostrołęce jest nieprzypadkowa - przed nami druga tura wyborów samorządowych. W walce o fotel prezydenta Janusz Kotowski, popierany przez premiera, zmierzy się z Łukaszem Kulikiem. Samo spotkanie z premierem nie było niestety zorganizowane na wysokim poziomie. Nasz reporter, który na miejsce spotkania przybył długo przed przyjazdem premiera (i długo przed czasem wskazanym wcześniej przez organizatorów), nie został wpuszczony do środka - oficer BOR wyprosił osoby czekające kilkadziesiąt minut w holu Galerii Ostrołęka. Bez problemu wchodzili za to pracownicy ratusza. Wydaje się, że błędem był po prostu dobór miejsca, do którego nie mogło wejść więcej osób. Na pewno chętnych do spotkania z premierem by nie zabrakło.

Spotkanie prezydent Kotowski transmitował na Facebooku:


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×