zdjecie 8142
zdjecie 8142
2021-10-26T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Prezent dla kawosza – co wybrać?

REKLAMA
REKLAMA

Większość ludzi na pytanie, od czego najlepiej zacząć dzień, bez wahania odpowiedziałaby: od kubka kawy! Dla wielu osób picie kawy to prawdziwy rytuał, pobudzający do życia. Porcja kawy o poranku dodaje energii do działania, jednakże liczy się jakość zmielonych ziaren, ich intensywny smak i aromat, a także piękna porcelana, która dopełni ów rytuał. Brzmi znajomo? Jeżeli znasz jakiegoś kawowego freaka i poszukujesz dla niego prezentu na specjalną okazję – zerknij do naszego artykułu po kilka inspiracji.

Kawa – nieoczywisty prezent

Wydaje się, że każdy posiada w domu kawę, więc nie ma sensu kupować jej w ramach prezentu. Jednakże na rynku dostępne są różne gatunki kawy; także te, których nie znajdziemy na półce w pierwszym lepszym markecie, kawy luksusowe, smakowe, tradycyjne włoskie kawy, kawy z Ameryki Południowej, Brazylii, Arabica, Robusta z indonezyjskich plantacji i inne popularne na całym świecie kawy do ekspresu ciśnieniowego i nie tylko. Ziarna kawy pochodzące z najlepszej uprawy kawy to doskonały i wręcz luksusowy prezent, który zachwyci każdego kawosza. Szeroki wybór oferuje internetowy sklep-palarnia kawy: https://fonte.com.pl/.

Kawa ziarnista czy mielona – co wybrać?

Z pewnością opakowanie aromatycznej kawy będzie idealnym prezentem. Nasuwa się jednak pytanie: wybrać kawę ziarnistą czy kawę mieloną? Kawa ziarnista generuje konieczność mielenia ziaren kawy przed przystąpieniem do parzenia. Można to zrobić wcześniej, jednakże zaleca się mielenie bezpośrednio przed zaparzeniem, dlatego że zyskuje się wówczas znacznie bardziej intensywny smak i aromat. Wiele osób chętniej sięga po kawy ziarniste, traktując proces mielenia i zaparzania kawy jako swoisty rytuał. Niemniej kawa mielona jest równie dobrym wyborem. Można ją zaparzyć bezpośrednio po otwarciu opakowania. Należy przechowywać kawę w zamkniętym pojemniku, w suchym miejscu, a zachowa wówczas wszystkie swoje walory. Dobrej jakości kawa świetnie nadaje się do ekspresu. Można przygotować na jej bazie capuccino, espresso, latte macchiato i inne kawy na bazie mleka.

Jeśli kawy ziarniste, to i młynek

Kawa to nie wszystko. Świetnym prezentem dla wielbiciela kawy będzie porządny młynek. Oczywiście istnieją ekspresy z wbudowanym młynkiem, jednak nie każdego na nie stać. Wystarczy zaopatrzyć się dodatkowo w młynek, który może się okazać świetnym gadżetem. Młynki dzielimy na udarowe i żarnowe. Lepiej mielą kawę te drugie, czyli żarnowe. Dla prawdziwych koneserów niezwykle ciekawym prezentem może się natomiast okazać manualny młynek, w stylu retro. Zmieloną kawę można wykorzystać do ekspresów, kawiarek itp. 

Materiał zewnętrzny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×