zdjecie 3152
2020-04-27T15:58:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Prezes PKN Orlen: W ciągu miesiąca przedstawimy naszą wizję inwestycji Ostrołęka C

REKLAMA
zdjecie 3152
fot. eostroleka.pl; By PetroNews - PKN ORLEN Raport GPW (0:08), CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79574011
17
6
96

Co dalej z budową elektrowni Ostrołęka C? Odpowiedź poznamy w ciągu najbliższego miesiąca. Tak oznajmił dziś opinii publicznej szef PKN Orlen Daniel Obajtek.

Budowa elektrowni węglowej Ostrołęka C została wstrzymana w lutym tego roku. Prezes Orlenu Daniel Obajtek deklaruje, że inwestycja będzie realizowana.

To samo powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej przejęciu przez Orlen Energi. Pytany o Ostrołękę C, zadeklarował, że decyzja zapadnie wkrótce.

Analizujemy sytuację i sądzę, że w ciągu miesiąca przedstawimy naszą wizję tej inwestycji. Na pewno będzie ona realizowana. A jak - odpowiedź będzie w ciągu miesiąca

- powiedział Obajtek na konferencji prasowej,

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~A, 16:37 27-04-2020,   60%
Tak sobie myślę, po co ja tak długo posłem jestem. Pójdę se do Energy na prezia. Albo chociaż do naszej jelektroni
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:47 27-04-2020,   44%
@~A Szanowny panie A, rozumiem, że przestawisz Waść elektrownię w narodową wytwornię kiszonej kapusty co by patriotyczny sposób z koronawirusem walczyć?   ????  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:01 27-04-2020,   38%
@~A Szanowny panie A, rozumiem, że przestawisz Waść elektrownię w narodową wytwornię kiszonej kapusty co by patriotyczny sposób z koronawirusem walczyć?   ????  
odpowiedz   •   oceń :  
~kasa misiu kasa, 08:58 28-04-2020,   72%
@~A Wizje wizjami a Misiewicze w elektrowni konkretną kasę tłuką co miesiąc.
odpowiedz   •   oceń :  
~katarzyna, 09:21 28-04-2020,   79%
@~A czy jednak lepiej być posłem i zbierać na "fundusz wyborczy"? mimo,że wyborów teraz nima  
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 17:05 27-04-2020,   54%
Od takich magików jak Obajtek zależy przyszłość Polski.  Oświecony lud dalej jednak jest szczęśliwy.  Jak już będzie bardzo źle wszystkiemu będą winni Tusk,  lekarze i sąsiad, który haruje dzień o noc.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Hugo, 18:19 27-04-2020,   58%
@~Jan Sprawdź - jeśli potrafisz - przychody Orlenu za PIS i PO.
Następnie sprawdź raporty finansowe LOT.

A później jak już przyjmiesz do świadomości jacy partacze zarządzali wcześniej napisz jakiś mądry komentarz  
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 18:42 27-04-2020,   39%
@~Hugo O tym jacy teraz geniusze rządzą zarówno państwem jak i Spółkami Skarbu Państwa przekonasz się zapewne jesienią, najpóźniej za rok. Za tych okropnych rządów PO-PSL Polska poradziła sobie sprawnie z kryzysem 2008 roku. PiS zastał pełny skarbiec i roztrwonił wszystko, nie rozumiejąc, że w czasach prosperity należy gotować się na kryzys. Kryzys przyszedł, kasy brak, a wszystko co rząd potrafi zrobić, to zamknąć kraj na cztery spusty, bez pomysłu jak otworzyć. Nie zrozum mnie źle kwarantanna nie była złym kryzysowym rozwiązaniem, ale nie da się wszystkiego zamrozić na rok czy dwa. Porównaj sobie jak radzą sobie Czesi, Niemcy, Duńczycy, Nowozelandczycy. Za rok zobaczysz kolosalną różnicę. Obajtek będzie miał się okazję wykazać pomysłowością, kiedy to akcje spadają na łeb na szyję. Wszyscy strącą, ale jeśli w firmie nie potrafią wczytać się w wymagania technologiczne i w głupi sposób doprowadzają do awarii linii produkcyjnej, to coś jest nie tak.
odpowiedz   •   oceń :  
~Hugo, 18:44 27-04-2020,   59%
@~Jan "Za czasów rządu Platformy Obywatelskiej zysk Orlenu za 8 lat wynosił około 2 mld 900 mln zł, a przez trzy lata i jeden kwartał za rządów Prawa i Sprawiedliwości mamy 19 mld 300 mln zysku – mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen."
odpowiedz   •   oceń :  
~Hugo, 18:47 27-04-2020,   67%
@~Hugo Twierdzisz że PO zostawiło pełną kasę?
Tylko dlatego komisja Europejska nas nie zaje... bo zrobili skok na OFE, a i tak ok 10 mld gdzieś zniknęło. Macicy normalnie  
odpowiedz   •   oceń :  
~Hugo, 18:49 27-04-2020,   67%
@~Hugo Przypomnę Ci słowa, które potwierdzają pełną kasę za rządów PO PSL: " piniendzy nie ma i nie będzie " - ręczył "swoim autorytetem" minister finansów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Do Jan, 19:10 27-04-2020,   69%
@~Hugo Niemcy to chyba nie najlepszy przykład radzenia sobie z koronawirusem zważywszy na ilość zgonów
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 19:14 27-04-2020,   42%
@~Hugo Jako się okazało mówiąc " piniendzy nie ma i nie będzie " miał stuprocentową rację. Pieniądze należało przeznaczyć nie na rozdawnictwo a na rozwój, na inwestycje, na dofinansowanie ochrony zdrowia i nauki. Pielęgniarki i lekarze ciężko pracują ryzykując własne życie i zdrowie każdego dnia w urągających przyzwoitości i bezpieczeństwu warunkach. Wśród moich znajomych, przyjaciół, rodziny są przepracowane pielęgniarki czy lekarze. Już widzę, jak zaczyna się nagonka na nich, kiedy śmią cicho zaprotestować.  Znam takie damy co nie musiałby się kalać ciężką pracą, bo 500+, ale dla pielęgniarek kasy brakło.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Do Jan, 19:28 27-04-2020,   58%
@~Jan To wskaż mi jednego, tylko jednego biednego lekarza ( zastępstwo przed koronawirusem w przychodni rodzinnej od 100 zł za godzinkę)
Poza tym, według Ciebie 500+ , bo zapewne o tym piszesz mając na myśli "rozdawnictwo" ludzie zjedli tę kasę popijając sokiem z 300+ lub 13 emerytury.
Ta kasa poszła w gospodarkę - do przedsiębiorców a nawet lekarzy (w prywatnych gabinetach)
Wszelkie agencje ratingowe, poważne pisma ekonomiczne (znasz jakieś? anglojęzyczne?) piszą iż to właśnie wsparcie rodzin zapewniło drugi wzrost PKB w Europie. Mało tego, ratingi Polski utrzymują się na stałym poziomie   bo jak twierdzą ekonomiści Polska bardzo szybko wyjdzie z kryzysu.
Te rozdawnictwo to również ogromną POMOC rodzinom w których nastąpił spadek dochodów.
Więc , z całym szacunkiem ROZDAWNICTWO to było za PO PSL, tyle tylko że kasa płynęła do złodziei vatowskich.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 19:29 27-04-2020,   31%
@~Do Jan Z tą liczba zgonów to trochę poczekaj do zakończenia epidemii i pojawienia się porządnych statystyk. Kreatywna księgowość w Polsce ma się dobrze.  Pytanie jest nie czy a o ile należy pomnożyć oficjalne dane rządu. Niemcy robią dużo testów, zatem wiedzą w jakim stadium jest u nich epidemia i mogą ją kontrolować. Mają tez plan jak otwierać gospodarkę. W Polsce rząd PiS radzi sobie tylko z kwarantanną i to dzięki odpowiedzialnym obywatelom. Rząd natomiast kompletnie nie radzi sobie z nowoczesnymi metodami opartymi na nauce.  To jest skandal, aby naukowcy opracowywali test jako wolontariusze i jeszcze musieli się sami wpraszać. Czego jednak wymagać od elity intelektualnej, która w Sejmie modli się o deszcz, zamiast konsultować się z naukowcami, debatować jak kraj do suszy przygotować i wprowadzać odpowiednie rozwiązania prawne.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Do Jan, 19:42 27-04-2020,   70%
@~Jan Znasz pojęcie " ciemna liczba przestępstw" ?
W każdym kraju podają tylko potwierdzone przypadki, rozumiesz czy mam Ci narysować?
Przypomnę, że to właśnie Polski rząd jako jeden z pierwszych podjął konkretne działania.
Pomoc w tzw tarczach jest największą s Europie ( pod względem PKB) - co jest bardzo chwalone w świecie ekonomicznym. Polski rząd również jako jeden z pierwszych stworzył kilkuetapowe odmrażanie gospodarki.
Stępiły się te twoje argumenty w starciu z faktami. No cóż, życzę miłej lektury różnych stron sporu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 20:04 27-04-2020,   43%
@~Do Jan Chyba żartujesz z tymi osiągnięciami .? Owszem mówili tak w TVP ale tylko mówili ,że wszędzie pierwsi , najwięcej i najlepsi .Dzis nikt cudów nie zrobi -ciężkie czasy ale przynajmniej nie należy ośmieszać się .
odpowiedz   •   oceń :  
~Basia, 20:18 27-04-2020,   64%
@~Barbara Nikt nie pisze o cudach. Mam rodzinę w kilku państwach UE. Wszędzie gdzie szła krytyka działań rządów zaraz po tym wskazywali działania Polski na zasadzie "można było jednak coś zrobić".
TVN o tym nie wspomni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 20:32 27-04-2020,   37%
@~Do Jan Znam pojęcie ciemna liczba przestępstw. Stad o bezpieczeństwie w danym regionie szacuje nie na podstawie liczby zgłoszonych włamań, a na podstawie morderstw. Wiem jaka jest np. oficjalna liczba przeprowadzonych w Polsce aborcji i na podstawie danych statystycznych wiem, że ma się ona nijak do rzeczywistej. Tak samo z liczbą zgonów, z czasem będzie można brać inne czynniki, jak odchylenie liczby zgonów w danym przedziale czasowym od tej w podobnym okresie z innych lat. Epidemiolodzy sobie poradzą.
Działania w tym samym czasie albo wcześniej podjęły Czechy, Dania i wiele innych państw. Niemcy na początku stycznia zaczęły opracowywać test diagnostyczny i miały go gotowy bodajże na początku lutego. To jest kluczowe narzędzie w opanowaniu epidemii, zanim pojawi się szczepionka. Zresztą niemieckiej firmy pracują nad szczepionka tak jakoś od stycznia. Polski rząd miał informacje od wywiadu, że należy tę epidemię potraktować poważnie, ale nie zrobił nic. Polscy naukowcy zaczęli pracować nad testem w marcu z własnej inicjatywy, widząc co się dzieje z ogólnie dostępnych serwisów informatycznych. Dlaczego nikt z przedstawicieli rządu nie zainicjował konsultacji z naukowcami, nie sypnął groszem w styczniu. Polski test mógłby być dostępny od dawna i dodatkowo sprzedawany sąsiadom.
Jak wygląda ta pomoc ekonomiczna rządu przekonasz się wkrótce. Radzę, zapoznaj się z hasłem propaganda sukcesu. Porównaj sobie strategie radzenia sobie różnych państw z pandemią i daty. Przy czym pamiętaj USA, to właśnie przykład jak radzić sobie nie należy. Dobre wzory to Czechy, Dania, Nowa Zelandia, Korea Płd. Wlochy były pierwszym państwem w Europie, które musiało się z pandemią zmierzyć.  Do Polski pandemia dotarła z opóźnieniem, stad kupiony czas, zatem również nie należy porównywać się z Włochami.  Polska nie zrobiła nic do końca lutego, a PiS obraził się na marszałka Senatu, gdy ten zwołał obrady na ten temat.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ola, 20:44 27-04-2020,   43%
@~Basia Jakby Polska była pierwszym krajem dotkniętym epidemią w Europie, to zważywszy na przygotowanie służby zdrowia, sytuacja byłaby znacznie gorsza niż we Włoszech. Owszem nie wykorzystały lekcji z Włoch Francja i Hiszpania czy WB. Szwecja próbuje iść własną drogą, ale też wydawane są tam zalecenia dla ludności podobne do nakazów w Polsce. Polska nie jest jednak w czołówce państw dobrze sobie radzących i mających plan co dalej. Przeglądam liczące się naukowe periodyki dyskutujące metody radzenia sobie z epidemią i nigdzie Polska nie jest wskazywana jako przykład do naśladowania.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Do Jan, 21:13 27-04-2020,   59%
@~Ola "ciemna liczba przestępstw. Stad o bezpieczeństwie w danym regionie szacuje nie na podstawie liczby zgłoszonych włamań, a na podstawie morderstw." Jednak nie znasz tego pojęcia.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 21:46 27-04-2020,   60%
@~Do Jan Lekarze po zrobieniu specjalizacji zarabiają dużo, ale pracują na kilku etatach. Nie słyszałeś o lekarzach, którzy zmarli w czasie dyżuru z przepracowania?  Rezydenci dostają głodowe pensje.  Jakby było w Polsce tak słodko, to lekarze nie uciekaliby za granicę, aby pracować w normalnych warunkach.
Oprócz rezydentów, mogę Tobie pokazać mnóstwo biednych, przepracowanych pielęgniarek i ratowników medycznych.
Nóż się w kieszeni otwiera, jak widzę zmęczoną pielęgniarkę wracjającą kolejny raz po nocnym dyżurze, ledwie wiążącą koniec z końcem, bo dla niej nie ma i nie będzie. Z drugiej strony wypachniona paniusia z 500+, która edukację zakończyła na liceum i narzeka jak ciężko pracuje prowadząc dom. Ta pachnąca paniusia wychowuje kolejne pokolenie nierobów przyzwyczajonych do życia z zasiłków.
Stymulacja gospodarki za pomocą rozdawnictwa to krótkowzroczność. Ta polityka już się zaczyna mścić.  Wiesz, że w Polsce brakuje np. pielęgniarek?  Madre państwo dba o osoby pracujące i wspomaga wszystkich tych, którzy pracować nie mogą. O osoby niepełnosprawne PiS nie dba, ponieważ nie opłaca się to z perspektywy słupków wyborczych. Aby komuś dać, trzeba komuś zabrać.  Wspomagać słabszych, np. osoby niepełnosprawne jest naszym obowiązkiem, nierobów głupotą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 22:03 27-04-2020,   47%
@~Do Jan „ciemna liczba przestępstw,-liczba przestępstw faktycznie popełnionych, lecz nie objętych przez statystykę kryminalną wskutek nieujawnienia ich przez organy ścigania”
Morderstwa najtrudniej ukryć w statystykach. Jak już ustalisz udział osób trzecich w zgonie danej osoby, to co najwyżej możesz mieć do czynienia z nie wykryciem sprawcy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zofia, 01:23 28-04-2020,   65%
@~Hugo  O tak jak do paliwa doczepia się przeróżne podatki.... i podnosi się ceny . A co z zyskami Elektrowni ? Poszły na górnictwo aby ich uciszyć a dziś nie mają kasy ani górnicy ani energetycy . Mówicie spór o elektrownie węglowa czy gazowa ? Prawda jest taka pieniędzy nie ma na żadną i tu jest pies pogrzebany .  Już były rządy jednej słusznej partii w PRL i widać jak naszym partiom to podobało się i chcieliby rządzić wiecznie a najlepiej z pokolenia na pokolenie . Gonić to draństwo , tylko rotacja , obserwacja ,patrzenie na ręce i nagłaśnianie nieprawidłowości i wymiana co dwie kadencje  dotyczy to Każdej Rządzącej partii bez wyjątku ....i tej co tak im się wszystko należy . Nikt z rządzących z żadne partii ,podkreślam żadnej partii nie może czynić bezprawia i z tego osiągać korzyści dla siebie i swego otoczenia . Koniec kropka . A o PO nie chcę ciągle słuchać , że oni żle robili to my mamy prawo robić jeszcze gorzej i to już bez żadnego trybu . Tak to w życiu jest PO myślało ,że będzie rządzić wiecznie bo nie ma z kim przegrać i co przegrała .Przegra i ta partia  nie pomoże i działanie bez trybu bo taka jest kolej rzeczy ..........Nie może nikt ubezwłasnowolniać na dłuższą metę narodu za jej pieniądze , podkreślam za jego pieniądze . Aby nam narodowi było dobrze musi być kontrola i zmiana . Powodzenia i nie warto za parę groszy zaprzedawać się nikomu a tym bardziej takim panom co przychodzą do rządu goli i weseli a odchodzą bezkarnymi bogaczami  .
odpowiedz   •   oceń :  
~Zofia, 01:35 28-04-2020,   50%
@~Do Jan A co chcesz żeby lekarze zarabiali minimalną ? Dlaczego nie razi Cię ,że Tylu ludzi w rządzie , spółkach nic nie umie a bierze w majestacie prawa tak grubą kasę co im się należy . Mamy najmniej lekarzy na1 milion ludności a będzie ich coraz mniej  bo pani w sejmie krzyczy -to niech wyjadą . Oni mogą wyjechać , bo mają umiejętności i znają języki a gdzie wyjadą ci mądrale z rządu ? o do tej znienawidzonej unii a trzeba dać im tłumacza bo to towarzystwo nie zna nawet języków .Co jedno to skutecznie ten rząd nauczył część narodu -pogardzać ludzmi wykształconymi , specjalistami  .
odpowiedz   •   oceń :  
~Basia, 01:41 28-04-2020,   59%
@~Basia Przestań się osłabiać z tymi osiągnięciami ....nawet za komuny nie było tak nachalnej propagandy .Każdy rozumie z epidemią nie ma żartów a ty człowieku ciągle o TVN  a co ma TVN do tego .
odpowiedz   •   oceń :  
~Ola, 02:06 28-04-2020,   57%
@~Zofia Dokładnie Zofio! Jakiś czas temu pewien prawicowy dziennikarz twierdził, że nikt by nawet nie zauważył, jeśli rozwiązać by PAN. No cóż znakomita większość naukowców jest krytyczna w stosunku do każdej władzy, a PiS szczególnie ludziom wykształconym lubić się nie da. Mamy pandemie i co się okazuję. Naukowcy z PAN jako wolontariusze nie tylko robią testy diagnostyczne, ale też sami taki test opracowali.  Oczywiście „patriotyczna” prawica nie omieszkała pochwalić się polskim sukcesem. Ci sami ludzie, którzy byli zachwyceni pomysłem zamknięcia PAN, nagle zachwycali się polskim testem. Ciekawe czy zdali sobie sprawę ze swojej własnej głupoty.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Koll, 02:17 28-04-2020,   53%
@~Hugo Gościu jesteś z kosmosu. Przychody firmy to jedno a ile warta jest spółka to drugie. Energa za peowcow była wsrta 12mld dzisiaj ją kupili za dwa z kawałkiem. I tyle  dzisiaj są warte spółki skarbu państwa, cztery razy mniej niż za twojego PO.  Nie jestem za PO ale doprowadzić do takiego stanu najbardziej dochodowe firmy panstwowe to opoera się o prokuraturę która i tak nic nie zrobi  
odpowiedz   •   oceń :  
~Hugo, 07:34 28-04-2020,   50%
@~Koll Sięgnij głębiej po dane.
Poza tym Orlen kupił 80% akcji. Pogubiłeś fakty - no chyba że fakty bierzesz z Faktów TVN
odpowiedz   •   oceń :  
~Urszula, 17:10 27-04-2020,   60%
Czy prezesiki z C zostaną czy zwieją z tonącego statku?
odpowiedz   •   oceń :  
~Basia, 08:17 28-04-2020,   75%
@~Urszula A ja wątpię w to czy oni wiedzą ,że statek tonie ? Czekają  wywalą a może  nie wywalą .
odpowiedz   •   oceń :  
~Aaa, 17:27 27-04-2020,   66%
Będą robić bunga bunga na Mazurach  
odpowiedz   •   oceń :  
~Roman, 17:37 27-04-2020,   48%
Niech Obajtek przyjdzie i rozbije towarzystwo galeriowo elektrowniane,i juz
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 17:43 27-04-2020,   47%
@~Roman Obajtek niczego nie zrobi bez zgody matki partii.  Zawsze był problem z obsadą rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa i klucz partyjny miał znaczenie.  Za PiS rządów PiS to już daleko idącą patologia.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Focus, 18:21 27-04-2020,   59%
@~Jan Wolę tę "patologię" niż POpaprańców.
Sprawdź wyniki finansowe  
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 18:45 27-04-2020,   33%
@~Focus Jeszcze za tymi POpaprańcami zatęsknisz.  Najciekawsze dopiero przed Tobą  
odpowiedz   •   oceń :  
~Focus, 18:52 27-04-2020,   69%
@~Jan Niby za czym?
Przypomnijmy wybrane pozycje z długiej listy afer, przekrętów i antyobywatelskich działań:

Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.

Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan

Afera reprywatyzacyjna

Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa

Próba doprowadzenia LOT do upadłości

Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości

Afera stadionowa

Afera wyciągowa

Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)

Afera z KGHM

Afera z Elewarrem

Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!

Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru

Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego

Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.

Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł

Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców

Podniesienie akcyzy na paliwo

Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej

Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)

Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego

Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł 

Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego

Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego

Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego

Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej

Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń

Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych

Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie

Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS

Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów

Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego

Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy

Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność

Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego

Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO

Masowa inwigilacja obywateli

Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia

Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego

Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego

Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

To tylko część grzechów poprzedniego rządu. PO i PSL mają ich na politycznym sumieniu bardzo wiele. Pewnie dlatego tak głośno krzyczą i zamiast merytorycznej debaty, toczą emocjonalną i siłową walkę z rządem. Jakże paniczny musi być strach przed rozliczeniem win.

odpowiedz   •   oceń :  
~Yo, 19:39 27-04-2020,   50%
@~Focus No i są skazani z tych "afer"? Podaj chociaż kilka przykładów,
odpowiedz   •   oceń :  
~Big, 19:56 27-04-2020,   64%
@~Yo Skazane zostało społeczeństwo na "piniendzy nie ma i nie będzie "
odpowiedz   •   oceń :  
~Yo, 20:03 27-04-2020,   46%
@~Big Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co do "skazanego" społeczeństwa to PiS zabrał mu pieniądze w dodatkowych podatkach i marnym zarządzaniu krajem. To już dobrze widać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 20:05 27-04-2020,   44%
@~Focus Widzę, że masz gotową listę afer PO przygotowaną przez PiS. Zapominasz oczywiście o wszystkich przekrętach PiS. Może sam jesteś ich beneficjentem, a może jeszcze nie masz pojęcia, że wkrótce przyjdzie Tobie za finansowanie np. ochrony prezesa zapłacić grube pieniądze. Focus, za rok będzie już dobrze widoczne jak Polska pod rządami PiS radzi sobie z kryzysem, w porównaniu do sąsiadów.  Patrząc na wybitne kadry PiS, dobrze nie będzie, zatem ucz się języków obcych.
Odniosę się tylko do kilku punktów, które wymieniłeś.
Afera Amber Gold nie ma nic wspólnego z PO, a bardzo dużo ze SKOKami. Przypominam SKOKI to przekręt finansujący PiS, nieporównywalny z aferą Amber Gold.  Nie byłoby zresztą afery Amber Gold, jeśli PiS chroniąc SKOKI nie zablokowałby prawa chroniącego parabanki.
Głodujących dzieci i ludzi starszych za PiS przybywa a nie ubywa. Twarde dane GUS o rosnącym ubóstwie w państwie dobrobytu mówią same za siebie.
LOT został uratowany dzięki dzianiom Tuska umożliwiającym pomoc tej firmie z funduszy UE. Magicy PiS mając informacje od służb specjalnych o pandemii, nie ostrzegły LOT, aby nie angażować się w zakup linii lotniczych Condor. Potrzebny był oszałamiający sukces o wyszło jak zawsze.
Masową inwigilację obywateli organizuje PiS. Mówi coś Tobie system Pegasus. Czy wiesz, że PiS zdezorganizował Centrum Zarządzania Kryzysowego, które miało min. koordynować zarządzanie w przypadku zagrożenia biologicznego.  Kasa była potrzebna właśnie na inwigilację a nie dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Rozumiem, tez ze ostatni zakup armatek wodnych do rozpędzania protestów to tez zakup pierwszej potrzeby w czasach epidemii. Głodny tłum potrafi być agresywny. To jednak nie to samo co protest dobrze wychowanych i kulturalnych profesorów, prawników i lekarzy
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:08 27-04-2020,   52%
@~Yo Dodatkowe podatki to płacą mafie vatowskie, PiS im zabiera pieniądze. To już dobrze widać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Cukierek, 21:20 27-04-2020,   32%
@~Jan Gotową listę afer podali sami POpaprańcy  
odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 00:26 28-04-2020,   54%
@~Yo Nie ma skazanych, bo własnych trzeba byłoby skazać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 01:56 28-04-2020,   50%
@~tępiciel lemingów O tak nawet tak zadziałali bez trybu ,że nichcący mafia utworzyła im się w ministerstwie finansów . Ze ich wywalili  o tak jak im wolnemedia nagłośnią arerę to wywalają i zaraz krzyczą zlikwidowac inne media zostawic tylko przychylne władzy .
odpowiedz   •   oceń :  
~Jaś, 17:44 27-04-2020,   67%
mam marzeń trochę - kilka sklepików w jakiejś galeryjy, na słupa lub na moje dziewczę, a potem jakiś zarząd w elektrowni albo coś, jak sumienie dotknie to i spowiedz pyknę  
odpowiedz   •   oceń :  
~Marzena, 17:51 27-04-2020,   60%
Pracuję w urzędzie miasta od wielu wielui lat. Przez poprzednie kadencji preferowana była jedna dyrektorka. Inni w ogóle byli równie i równiejsi. Lokalni przedsiębiorcy też byli lepis i gorsi. Zmiany w planach, decyzje itd. Jedni mogli budować galerie, a tamci nie. Dlaczego? Dzisiaj jest może trochę lepiej. A te całe towarzystwo, co odeszło zalało elektrownię. Aż krew zalewa. Kiedy to się skończy,kiedy?  
odpowiedz   •   oceń :  
~Baju, baju, 18:16 27-04-2020,   52%
@~Marzena Marzena albo słabo pracowałaś albo tylko bajki klepiesz o tej pracy jak Kowalski Jan. W urzędzie przede wszystkim szanowało się ludzi, dotrzymywało słowa, a prezydent był przewidywalny i uczciwy.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gucio, 18:21 27-04-2020,   57%
@~Baju, baju Marzena wyjdź spod biurka  
odpowiedz   •   oceń :  
~Kici, 18:02 27-04-2020,   54%
A ja żądam kolejnej reklamówki i basta
odpowiedz   •   oceń :  
~Lucky Luck, 18:12 27-04-2020,   62%
@~Kici Kup sobie kaszanki, co tam kaszanki, KASZANY!
odpowiedz   •   oceń :  
~Bartek, 08:51 28-04-2020,   17%
@~Kici Czołem panie ministrze
odpowiedz   •   oceń :  
~Asia, 18:05 27-04-2020,   58%
Prezesem musi być Arek musi musi musi  
odpowiedz   •   oceń :  
~German, 18:24 27-04-2020,   72%
A nie lepiej oddać elektrownię i Orlen Niemcom?
Sorry, zapomniałem że już PO nie rządzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Dondi, 17:08 28-04-2020,   67%
@~German Donald na pewno dostałby nową posadkę od Makreli i Makarona  
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 18:29 27-04-2020,   39%
Dlaczego przed każdymi wyborami tak natrętnie zapewniają o budowie elektrownia ??????????
odpowiedz   •   oceń :  
~Vix, 18:35 27-04-2020,   67%
@~Barbara Z tego samego powodu dla którego po wygranych przez PO wyborach Tusk powiedział że teraz palić i może być i po osiem złotych  
odpowiedz   •   oceń :  
~Barbara, 20:16 27-04-2020,   39%
@~Vix O a miała być taka dobra zmiana !!!!!!!!!!!!! A to bodaj po trupach aby do władzy .Po co przedstawiać się za lepszych od poprzedników jak się jest  kupą krętaczy ,psujących prawo ,szybko ,byle jak aby na korzyć dla swoich z władzy ...Dla swoich z władzy ,bo społeczeństwu to pokazali jaki los nas czeka w zderzeniu z władzą -wypadek Pani Szydło ,jak chcieli chłopaka umoczyć . To jest prosty przykład ale jaki wymowny . Dlatego każdej władzy należy patrzeć na ręce  , rozliczać i żądać przejrzystości . Ludzi to oni muszą działać w naszym imieniu i dla nas -za nasze pieniądze  nas przekupywać ,ogłupiać aby na końcu robić co się chce i łupić aby dla siebie ,dla swoich i mówić a co nam zrobicie  ? Każda władza dwie kadencje i do widzenia bo w takim układzie szajki , cwaniactwo .
odpowiedz   •   oceń :  
~Zięć, 20:20 27-04-2020,   57%
@~Barbara Po rządach PO PSL każdy rząd to będzie dobra zmiana.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 20:47 27-04-2020,   53%
@~Zięć Po dokonaniach rządu PiS „dobra zmiana” nabrała nowego znaczenia. Wkrótce znacznie więcej Polaków przejrzy na oczy.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Zięć, 21:17 27-04-2020,   45%
@~Gosc Polacy przejrzeli na oczy i dlatego pogonili PO PSL i całe tęczowe towarzystwo. Wkrótce Kidawa pokaże jakie poparcie ma PO czytaj Budka Borysa
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 21:51 27-04-2020,   57%
@~Zięć Dawno temu spora grupa Niemców poparła Hitlera. Popatrz sobie na zaraz powojenne zdjęcia katedry w Kolonii, do czego prowadzi zachwyt nad populistami. Mądrzy ludzie są przerażeni tym co wyrabia PiS, tak jak ostrzegali przed Hitlerem. Ty widzę boisz się tęczowej zarazy, a nie widzisz jak kraj obraca się w ruinę.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 02:42 28-04-2020,   58%
@~Jan No to niech "Hitler" nadal siedzi w opozycji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gazik, 18:29 27-04-2020,   67%
Teraz, gdy już umowa PO-Putin na najdroższy gaz w Europie dobiega końca i mamy nowe źródła może by elektrownię na gaz zrobili.
Do tej pory było to PO prostu nieopłacalne dzięki rządowi PO PSL który na długie lata skazał nas na bardzo drogi gaz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 18:58 27-04-2020,   37%
@~Gazik To co nie wiedzieli, kiedy ta umowa się kończy? Wyrzucili mnóstwo kasy w błoto, a jeszcze trzeba będzie zapłacić odszkodowanie za odstąpienie od umowy.  Amerykanie nie dadzą się spławić.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gazik, 19:09 27-04-2020,   64%
@~Jan Po co mają spławiać? Niech budują. Zapewniam że z ewentualną zmianą technologii też sobie poradzą.
Czytasz że zrozumieniem? Odszkodowanie za kontynuację budowy? Chyba zamieniłeś się na łby że swoim małym
odpowiedz   •   oceń :  
~Motyl, 19:17 27-04-2020,   77%
@~Gazik Orlen przez 3,5 roku rządów PiS osiągnął zysk na poziomie ok. 21 miliardów złotych. To wzrost o 900 proc. w porównaniu do zysków osiąganych przez grupę przez osiem lat rządów PO-PSL.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 21:00 27-04-2020,   53%
@~Gazik Elektrownia gazowa i elektrownia węglowa to inne technologie. Kup sobie materiały na dom z kamienia, zrób plany, zamów majstra, a potem spróbuj z tego zbudować dom drewniany. I to dom i to dom. Zdziwisz się jednak jak łatwo to pójdzie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gazik, 21:09 27-04-2020,   47%
@~Jan Twierdzisz że ściany elektrowni węglowej i gazowej są drewniane/kamienne?
Gratuluję
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 00:39 28-04-2020,   43%
@~Gazik Twierdzę, że to dwie różne technologie, Na końcu masz elektrownię wytwarzającą prąd.  Na wyjściu jednak inne paliwo, które dostarczasz w zupełnie inny sposób i pozyskujesz z innych źródeł.   Jak chcesz ogrzewanie w swoim domu zmienić z węglowego na gazowe, to kaloryfery możesz zostawić, ale piec musisz wymienić. Firma, która jest najlepszym wyborem przy budowie elektrowni węglowej, niekoniecznie jest najlepszym specjalistą w przypadku budowy elektrowni gazowej.  Sporo kasy ot tak poszło sobie, bo komuś się myśleć nie chciało.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Piec, 07:30 28-04-2020,   63%
@~Jan Zwykle ta sama firma sprzedaje piece węglowe i gazowe. Montaż wykonują te same ekipy więc o co chodzi.
Zmieniłeś pięć na gazowy? Chyba nie  
odpowiedz   •   oceń :  
~Buggy, 18:30 27-04-2020,   70%
Hej POpaprańcy, mówili na TVN o postępach w przekopie mierzei?
odpowiedz   •   oceń :  
~Buggy, 18:31 27-04-2020,   74%
Hej, POpaprańcy a o tunelu pod świną mówili?
odpowiedz   •   oceń :  
~Buggy, 18:33 27-04-2020,   70%
Hej POpaprańcy, a mówili na TVN o tunelu na zakopiance?
Właśnie dziś ostatni strzał i tunel jest. Teraz zrobią drogę i śmigamy do zakopca  
odpowiedz   •   oceń :  
~Mixer, 18:38 27-04-2020,   70%
Elektrownia powstanie tra la la...
Totalna opozycja dostanie totalnej sraczki  
odpowiedz   •   oceń :  
~SZOK, 19:25 27-04-2020,   27%
do FOKUS

Dawaj teraz o PiSe

tych darmozjadach  
odpowiedz   •   oceń :  
~Focus, 19:32 27-04-2020,   73%
@~SZOK Z miłą chęcią, ale lista nie jest tak imponująca.
Poza tym, chcesz o darmozjadach a nie znam większych niż PO PSL.
odpowiedz   •   oceń :  
~Łukasz, 20:07 27-04-2020,   49%
W gruzińskiej reklamówce było sporo hajsu oj sporo. A ten co ją przysposobił jak odpowiedział? Poniósł konsekwencje?  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:16 27-04-2020,   56%
@~Łukasz To była legalna reklamówka.
odpowiedz   •   oceń :  
~antytrol, 09:27 28-04-2020,   45%
@~tępiciel lemingów reklamówka tak - a o zawartości to lepiej nie ściemniaj trollu.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:41 28-04-2020,   75%
@~antytrol Zawartość reklamówki była legalna. Po sprawdzeniu prawa do niej oddano ja prawowitemu właścicielowi. A może zawartość reklamówki była Twoja?
odpowiedz   •   oceń :  
~monia, 20:11 27-04-2020,   89%
ty sie ewcia bujaj z nim na ławeczce a ja se dżinsy będę przerzucala na polkach
czy ja daje nazwisko żeby się potem podzielić???
i na ładne kolczyki masz hehehe
odpowiedz   •   oceń :  
~Cfd, 20:16 27-04-2020,   100%
Edek już wraca, młody bój się i jedź na mazury do rezydencji z koleżanką z gdanska
odpowiedz   •   oceń :  
~J i M, 20:19 27-04-2020,   67%
Warchaly welcome to! I znowu pojedziemy razem
odpowiedz   •   oceń :  
~Mnb, 22:45 27-04-2020,   67%
Łukasz.sz..Mierz.ejew.ski z dpd kurier to konfitura jak trzeba mam papier uwaga koledzy bo podpierniczy was
odpowiedz   •   oceń :  
~I75, 22:50 27-04-2020,   67%
Uwaga na Łukasz.z Mierze.jews
Ki z dpd kurier to konfitura i to lewa ja k trzeba mam papier na niegi
odpowiedz   •   oceń :  
~Iii, 23:23 27-04-2020,   100%
"Na pewno będzie realizowana, ale jak, to myślę, że w ciągu miesiąca poinformujemy" - dodał.

W rozmowie z dziennikarzami Obajtek zauważył, że w strategii Orlenu widać, w jakim kierunku koncern inwestuje w obszarze energetyki.

"Mamy doświadczenie w kierunku energetyki gazowej, zdobywamy doświadczenie związane z offshore, mamy w strategii nisko i zeroemisyjne źródła energii" - powiedział prezes Orlenu.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, pytany, czy MAP zgodziłby się na zamianę paliwa w nowym bloku energetycznym w Ostrołęce z węgla na gaz, odpowiedział: "To jest znak czasu, że węgiel będzie w perspektywie pewnie długiego okresu, ale jednak paliwem, które będzie odchodziło. Dobre jest to, żeby zastępować węgiel gazem w tych inwestycjach, które dzisiaj są realizowane".
odpowiedz   •   oceń :  
~BIG LEBOWSKI, 08:35 28-04-2020,   55%
JAK OBAJTEK ZMIENI TEN PROJEKT NA GAZOWY ,TO OSOBISCIE POSTAWIE GO PRZED SADEM ZA MARNOWANIE PUBLICZNYCH PIENIEDZY I ZA TO ,ZE KILKA TYS.GORNIKOW MOZE STRACIC PRACE!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~B, 08:56 28-04-2020,   60%
Z wizjami to niech gość z Pcimia idzie do wróżki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Leon, 09:02 28-04-2020,   40%
Wszystko po wyborach. Przed poprzednimi wyborami zaczęli budować teraz będą myśleć jak. A Ty głupi narodzie głosuj na zdradzieckie pisowskie mordy.  
odpowiedz   •   oceń :  
~henryk, 09:14 28-04-2020,   84%
orlen przejmuje ostroleke bo na nowogordzka dotarlo co się tu dzieje, galerie reklamówki firmy drogowe dyrektorki od promocji sodoma i gomora a udają kościelnych, hipokryzja
odpowiedz   •   oceń :  
~Agatka, 10:00 28-04-2020,   63%
Kiedyś na fejsie córka ważnego polityka puściła fotę z najdroższej loży na meczu polskiej reprezentacji. A wejściówka kilka tysi,skąd ludzie biorą kaske na tamie gifty dla dzieci,No skąd? I zdjęcie szybko zniknęło, a niektórzy Dziennikarze maja printscreen i co Teraz
odpowiedz   •   oceń :  
~Szeryf, 11:18 28-04-2020,   70%
Czas rozwalić UKŁAD. Reklamówki, drogi wokół gelaerii, rekiny z elektrowni
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:22 28-04-2020,   50%
@~Szeryf Legalna zawartość reklamówki, dobrze, że drogi dla klientów, dobrze, doświadczeni ostrołęczanie pracują w  elektrowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~Max, 13:29 28-04-2020,   50%
Decy,ja miała być mają br, i znów granie wyborami.
odpowiedz   •   oceń :  
~Yo, 22:44 28-04-2020,   100%
Do wyborów, cytując za klasykiem, ciemy lud to kupi.
Pozdro, miłego dnia
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 3152